MS ENDURANCE 2019 vyvrcholili v Japonsku i s Maco Racing tímom

Pridané: 31.07.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2367 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu v japonskej Suzuke vyvrcholil tohtoročný seriál majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov ENDURANCE záverečným podujatím „Suzuka 8 hours 2019“. Tento rok sa v krajine vychádzajúceho slnka predstavil i slovenský tím Omega Maco Racing.

Po prerušenom preteku a dramatickom závere v Suzuke zvíťazil Kawasaki Racing Team, pred druhým Yamaha Factory Racing Team-om a Red Bull Honda tímom na treťom mieste. Spolu s víťazmi víkendového podujatia boli dekorovaní i novopečení majstri sveta ENURANCE a to SRC Kawasaki France team, ktorý získal tento svetový titul po prvý krát.

MS ENDURANCE 2019 Suzuka -  Maco Racing tím
MS ENDURANCE 2019 Suzuka - Maco Racing tím

Tím Maco Racing štartoval v japonskej Suzuke už v minulosti. V roku 2007 obsadil druhé miesto v triede Superproduction, o dva roky neskôr bol v celkovom hodnotení pretekov na vynikajúcom 11. mieste. Za riadidlami tímovej Yamahy sa v Suzuke striedali dvaja jazdci Pawel Szkopek (POL) a James Ellison (GBR), ktorí si vyjazdili v skrátenom nedeľňajšom preteku EWC Suzuka 18.miesto.

Priebeh podujatia v Japonku bol tento rok naozaj dramatický. Najskôr trvalý dážď na okruhu Suzuka v sobotu ráno a obavy o prípadné tornáda viedli Rriaditeľstvo k zrušeniu sobotňajšej kvalifikácie. Štartovací rošt bol vytvorený podľa piatkových meraných tréningoch. V nedeľu po 5-tich hodinách pretekania boli tri vedúce továrenske tímoy od seba len 6 sekúnd, avšak náhly náraz úplne otriasli okruhom 5 minút do konca preteku. Preteky boli predščasne červenou vlajkou zastavneé. Taký záver nevymyslia ani filmoví trvorcovia. Suverénne vedúci Jonathan Rea urobil jazdeckú chybu a v poslednom kole tesne pred cieľom havaroval a pretek bol červenou vlajkou zrušený. V priamom prenose dekorovali za víťaza 8-hodinovky v Suzuke dekorovali Yamaha Racing team, pred druhým Red Bull Honda tímom a tretím F.C.C. TSR Honda France . Avšak výsledky boli upravené a napriek tomu, že Jonathan Rea nedosiahol cieľovú čiaru, bol tím Kawasaki Racing Team vyhlásený za víťazov podujatia v Suzuke v súlade s pravidlom, že v prípade zastavenia preteku sa berie za konečné poradie umiestnenie v predchádzajúcom kole. Po upravených výsledkoch obsadil Yamaha racing team druhé miesto a Red Bull Honda tím miesto tretie.

MS ENDURANCE 2019 Suzuka

Rovnako dramatický bol i súboj o titul majstrtov sveta EWC 2018/2019. Porucha motocykla tímu Suzuka Endurance v posledných 30 minútach preteku v japonsku zapríčinila, že tím stratil takmer istý svetový titul, ktorý tak získal SRC Kawasaki France tean, ktorý bol v nedeľu na Suzuke v cieli až 11-ty.

Pridané: 31.07.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať