Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Náročný víkend Michala Búlika na Pannoniaringu

Pridané: 12.07.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1519 [Šport - SuperBike]

Uplynulý víkend hostil maďarský Pannoniaring ďalšie preteky šampionátu Alpe Adria. Vo farbách slovenského Maco Racing Teamu sa v sedle Yamahy R3 opäť predstavil 13-ročný Michal Búlik. Tomu sa tentoraz nedarilo, keď prvé preteky dokončil na šiestom mieste a v druhých sa po páde umiestnil až v závere klasifikácie.

V piatkových tréningoch sa u Macovcov venovali hlavne skúšaniu nových pneumatík a nastaveniu podvozku, pretože táto trať robila Michalovi problémy už minulý rok. Časy boli oproti predošlému roku oveľa lepšie, ale v obidvoch tréningoch zaznamenal pád.

Do sobotnej kvalifikácie nastúpil Michal s ďalšími zmenami, ale pocit na motorke sa mierne zhoršil, výsledkom čoho bol až deviaty kvalifikačný čas. Do prvých pretekov nastúpil s ďalšími zmenami, ale pocit sa nezlepšil. Nedokázal sa udržať s prvou skupinou a cieľom prešiel na šiestom mieste, ako najrýchlejší jazdec s motocyklom Yamaha.

Do nedeľných pretekov spravili v tíme ďalšie zmeny. Po štarte sa Michal v druhom kole posunul na šiestu priečku, ale nasledoval pád, ktorý zmaril jeho ďalšie šance. Motocykel sa mu podarilo zodvihnúť a naštartovať a preteky dojazdiť do konca. Cieľom prešiel v závere poľa so stratou celého okruhu.

Michal Búlik: „Celý víkend bol pre mňa veľmi ťažký. Vôbec sa mi nedarilo získať na motorke správny pocit, aj keď sme skúšali rôzne zmeny. Spolu s tímom budeme musieť na motocykli zapracovať, aby som bol konkurencieschopný. V druhej jazde som bol po páde doudieraný a motocykel mierne očesaný, ale za všetkých, ktorí na mojom zlepšení počas celého víkendu tvrdo pracovali som jazdu chcel dokončiť so cťou. Chcel by som poďakovať Macovi za veľa času na telemetrii, Salovi za množstvo informácií o pneumatikách a Danovi a Rišovi za veľa práce, ktoré na motorke po pádoch odviedli. Výsledok musím hodiť čo najrýchlejšie za hlavu a preorientovať sa zase na Hondu, pretože o dva týždne ma čakajú preteky European Talent Cup v Aragóne.“

Ďakujeme partnerom: BOS Búlik s.r.o. , Redox Lučenec, BRS Technology, Top Kraft , Maco Racing, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.

Pridané: 12.07.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať