Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motocykel 2019

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Trialový šampionát v Zbore pri Púchove

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 26.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 693 [Šport - Trial]

Na Považí, presnejšie v Púchovskej doline má trial veľkú tradíciu a kvalitné trialové podujatie preto nemohlo v regióne chýbať ani v tejto sezóne. Trial Klub Kamikadze zorganizoval v dedinke Zbora a v blízkom okolí druhé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v Triale. Súčasťou podujatia bol aj šampionát MACEC.

Prípravu tratí mierne sťažoval daždivý týždeň, ale skúsení organizátori z Trial klubu Kamikadze nezostali zaskočení a výsledkom boli zaujímavé úseky s pestrou skladbou terénu. Nechýbali ani divácky atraktívne umelé sekcie priamo v centre diania, či skalnaté úseky na populárnej „mesteckej skale“.

Trialový šampionát v Zbore pri Púchove
Trialový šampionát v Zbore pri Púchove

Dvojdňová, samostatne bodovaná súťaž v Zbore prilákala jazdcov nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín – Českej republiky a Poľska a dokonca aj jazdcov z ďalekého Lotyšska a Estónska. Počas dvoch súťažných dní sa na štart postavilo viac ako 70 jazdcov, čo je najväčšia účasť jazdcov na triale za posledné roky. Úvod súťaže po oba dni patril detským kategóriám. Potešiteľné je, že počet detí v tejto disciplíne rastie a viacero tých, ktorí vlani, či predvlani štartovali v detských kategóriách, tento rok už súťažili spolu s dospelákmi vo vyšších triedach a darilo sa im svojich starších konkurentov porážať.

Pre tých úplne najmenších pripravili organizátori na sobotňajší podvečer vložené preteky na odrážadlách. S trialom to síce priamo nesúvisí, ale deti, ktoré prišli a videli túto disciplínu, si možno o pár rokov k trialu cestičku nájdu.

V sobotu sa na štarte po dlhšej prestávke objavil aj niekoľkonásobný majster Slovenska Peter Vranák, ktorý momentálne aktívne nejazdí. Prekvapivo si zvolil najnáročnejšiu kategóriu „A“ a aj napriek chýbajúcemu tréningu bolo vidieť, že to nezabudol. Vybojoval tretiu priečku, pričom za víťazom zaostal len o osem trestných bodov. V hlavnej triede "A" zvíťazil Šimon Sordyl pred Vladom Kothayom.

Trialový šampionát v Zbore pri Púchove
Trialový šampionát v Zbore pri Púchove

V sobotu v noci trate mierne pokropil dážď, ale nič to na ich kvalite neubralo, všetky úseky boli výborne zjazdné aj v nedeľu. V "A" triede v nedeľu došlo k zmene v poradí prvých dvoch jazdcov, zvíťazil Vlado Kothay pred Šimonom Sordylom a tretiu priečku obsadil Michal Pyzowski z Poľska. Kompletně výsledky z oboch súťažných dní nájdete na stránke www.smf.sk/trial-vysledky/.

Na záver podujatia, doslova pár minút po dojazde posledného jazdca, sa spustil silný lejak, ktorý ani po takmer hodine neustával. Nasledovalo „mokré“ vyhlásenie nedeľňajších výsledkov.

Trialový šampionát v Zbore pri Púchove
Trialový šampionát v Zbore pri Púchove

Peknou tradíciou trialových podujatí v podaní Trial Klub Kamikadze býva tombola so zaujímavými cenami, tento ročník nebol výnimkou, i keď jej odovzdanie bolo tiež pokropené dažďom.

V seriáli Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v triale sú na pláne ešte dve podujatia, v auguste trialisti zavítajú do poľskej Ochotnice, na začiatku septembra sezóna vyvrcholí v českých Nihošoviciach.

Zdroj: SMF
Text/foto: Peter Lovíšek/Lomedia

Pridané: 26.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 172879 | Včera: 231552