Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem,sk

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Európsky pohár a MM SR – Countrycross Skýcov 2018 + Quad

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 30.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1573 [Šport - Enduro]

V dňoch 26. a 27. mája 2018 sa uskutočnilo v Skýcove druhé podujatie Európskeho pohára Cross Country a súčasne aj štvrté podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v Endure a Countrycrosse, kde po druhýkrát spoločne štartovali aj štvorkolky.

Na podujatí sa predstavilo celkom 212 pretekárov. Nechýbali domáci jazdci, ktorí si porovnali sily aj v európskom merítku, kde boli veľmi úspešní. Zarmútila iba slabá účasť 6-tich štvorkoliek. Trať v Skýcove je veľmi členitá a zahŕňa azda všetky technické prvky, aké by mala trať countrycrossu obsahovať. Štart je umiestnený na motocrossovej časti, kde pretekári absolvujú niekoľko skokov, nechýbajú výjazdy ani zjazdy. Nájdeme tu blatá, kde je veľmi dôležité zvoliť si správnu stopu, alebo aj extrém test, kde pretekári prekonávajú polená a pneumatiky. Počasie počas víkendu organizátorom prialo, avšak prvý sobotný štart si jazdci vychutnali poriadnu dávku blata, ktorú spôsobil piatkový dážď.

V Skýcove sa prostredie páči mnohým pretekárom a rovnako je lokalita v obľube divákov, tí si prídu na svoje hlavne vďaka perfektnému výhľadu na trať.

Európsky pohár a MM SR – Countrycross Skýcov 2018 + Quad

Absolútnym víťazom pretekov s Skýcove sa stal Štefan Svitko (SVK), ktorý dominoval počas oboch dní. Zvíťazil ako v triede Európsky pohár Senior, tak aj v MM SR E2. V triede MM SR E1 zvíťazil Tomáš Zboran (SVK). V triede MM SR E3 si prvenstvo odniesol Branislav Beluš (SVK).

Jakub Zahustel (SVK) zvíťazil i vtriede MM SR JUNIOR a v tejto triede v rámci Európskeho pohára prvé miesto obsadil Patrik Halgaš (SVK), V najmladšej kategórii MM SR Dorasť zvíťazil Krištof Fedor (SVK) a triede MM SR Kadet Marek Vierik (SVK).

V Skýcove nechýbalo aj ženské pokolenie, v ženskej kategórii MM SR zvíťazila Katarína Juríčková (SVK) a v rámci Európsky Pohár Women si prvenstvo odniesla ďalšia Slovenska Gabika Čipková (SVK).

V triedach Slovenského pohára zvíťazili: E1- Tomáš Čipka (SVK), E2-Roman Cingel (SVK), E3-Daniel Neumann (CZE-lic.SMF).

Víťazmi tried kategórie Hobby sa stali: Hobby E1- Patrik Mikuš, Hobby E2- Michal Adamik, Hobby E3- Samuel Slávik, trieda Regionál Andrej Šedivý (všetci SVK). Medzi veteránmi sa v rámci MM SR v Skýcove najviac darilo Martinovi Gottwaldovi (CZE-lic.SMF) a v pohári SMF Superveterán Igorovi Ďurčekovi (SVK).

V quadoch zvíťazil v triede Quad 1 Andrej Hrčka (SVK), v triede Quad 2 Martin Šidlovský (SVK) a v triede Európsky pohár Quad zvíťazil Juraj Gejdoš (SVK). V hodnotení tímovej súťaže v Skýcove vyhral BAMU & RKS Moto Team v zložení: Štefan Svitko, Rastislav Kokavec, Martin Giertl, Ivan Belko, Peter Murgaš (všetci SVK).

Európsky pohár a MM SR – Countrycross Skýcov 2018 + Quad

Kompletné výsledky jednotlivých kategórii a tried nájdete na stránke www.kk-
sporttiming.com/pretek-457/mmsr-me-cc-a-quad#results

Celé podujatie v Skýcove bolo pripravené naozaj na vysokej európskej úrovni a všetci zúčastnení si len pochvaľovali. Veľké ďakujem patrí Motocross Club Skýcov, ktorého členovia zorganizovali a pripravili výborné podujatie, taktiež všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri realizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF 2018 Enduro a Countrycross pokračuje 23. a 24. júna 2018 Enduro podujatím v Polomke.

Text/Foto: Jaroslav Gažo
Sekretariát SMF

Európsky pohár a MM SR – Countrycross Skýcov 2018 + Quad
Európsky pohár a MM SR – Countrycross Skýcov 2018 + Quad

Pridané: 30.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Suzuki V-strom 1050 2020

Adamoto Flash

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 612 | Včera: 296503