Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Výjazd pre Riša, alebo ako sa z hodinového výjazdu zbierka stala

 Zdieľať

Pridané: 24.05.2018 Autor: Patrik Žiško - ziskop
Čitatelia: 4684 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

Tento článok píšem ako poďakovanie všetkým zúčastneným, nech už to bolo účasťou na výjazde, vecným či finančným príspevkom. Motorkári z celého Slovenska ukázali, že to nie je len o vození sa na niečom, čo má menej ako štyri kolesá, ale aj o komunite, ktorá dokáže a je ochotná zdieľať toto potešenie ďalším.

Nech je tento článok vizitkou týchto motorkárov - takou, ktorá ukazuje, že na tých strojoch, ktoré plechovkári sledujú spoza okien, sedia najmä ľudia. A ako sa dočítate ďalej, takí, ktorí majú srdce na správnom mieste.

Píše sa rok 2016 a ľadvinka mi píše, či neprídem pozrieť, zoznámiť sa s chalaniskom, ktorého jej otec vodieva do denného centra, že sú zrovna na zmrzline v Dúbravke a chalan by rád videl motorku. Zobral som do ruky pár vecí ktoré mi ostali z balíčka All Bikers a hybaj za nimi. Netrvalo ani päť minút kým mi bol Rišo predstavený a navlečený do šatky, okuliarov a ďalších vecí, ktoré som doniesol. O ďalších päť minút sa už Rišo staral o to, aby sa zvuk Akrapoviča rozhliehal po Dúbravke.

Tým sa to v podstate pre mňa skončilo... Či?

Dostali sa ku mne zákulisné informácie, že Rišo o motorke stále rozpráva a že sa vychvaľuje v dennom centre, čo dostal. Keď ho tak potešila nejaká šatka, okuliare, plagát a ďalších pár prkotín, uvidíme čo to spraví keď ho na motorke odveziem!

A tu sa to celé začalo. Cez siahlodlhé diskusie cez fórum, telefón či správy som sa dopracoval k tomu, že jedinou možnosťou vzhľadom na Rišove postihnutie je sajda. Miestny člen Larson od Divočákov prisľúbil Riša odviezť, a tak sa mohla začať organizácia výjazdu. Bol to tuším meloking, ktorý prvý napísal, že sa nemôže zúčastniť, ale rád prispeje finančne. V podstate na tento podnet vznikol transparentný účet, ktorý používame doteraz.

Ďaľśí krok bolo zorganizovanie výjazdu, ktorý sa nakoniec z rôznych dôvodov podaril až v lete 2017 - čakanie stálo za to, veď sa ho zúčastnilo 24 motoriek a dokonca aj 3 plechovky.

Jazda 2
Jazda 2

To už ale náš tajný účet disponoval vyše 2400 eurami a súčasťou výjazdu teda nebolo len to, že sa Rišo odvezie v sajdke, ale aj odovzdanie teleskopických nájazdových rámp pre vozík, cibko daroval prilbu na výjazd, ktorú ma doteraz Rišo ako suvenír a dany01 koženú vestu, v ktorej bol Rišo výjazde. Zo zvyšných peňazí sme zafinancovali Rišovi rehabilitácie, ktoré zabraňujú regresu svalstva a udržiavajú Riša vo forme.

s rodinou
s rodinou

A tým sa to pre mňa skončilo... Či?

Veruže nie. Motorkári sú vám ľudia aktívni. A tak sa stalo, že ma kontaktoval Filip, ktorý sa mimochodom postaral o to, aby som si v ABR 2015 neudržal moje tretie miesto. Slovo dalo slovo a Filip navrhol, aby sa Rišo zúčastnil All Bikers Rally 2017. Tak sme ho teda zaregistrovali, opäť som s malou dušičkou zavolal Larsonovi, ktorý bez váhania súhlasil s ďalším výjazdom. A tak sme sa jedného krásneho dňa - zabite ma ale neviem kedy to presne bolo - vybrali zbierať body. Rišo s otcom v Larsonovej sajde, Filip ako organizátor a fotograf no a ja s ľadvinkou ako morálna podpora.

Riso - allbiker
Riso - allbiker

Okrem toho, že Rišo mal opäť zážitok, kopec pekných fotiek a dostal aj štartovací balíček, sa do toho zapojil aj ABR 2017 sponzor - Garmin. Chalani z Garminu nám prispeli na účet ďalších 1500 €. To dovolilo, aby Rišo ďalej chodil na rehabilitácie, na ktoré chodí doteraz. Ostatné peniažky na účte budú použité na doplatok za nový vozík a na zníženie sumy úveru potrebnej na nákup auta.

Záverom tohoto článku by som chcel ešte raz a pokope poďakovať všetkým, ktorí prispeli akýmkoľvek spôsobom. Či už to bolo príspevkami a radami v diskusiách, kontaktmi na sajdkáristov, tipmi na trasu, príspevkom na účet, darovaním motovecí a v neposlednom rade odvozom v sajde.

Ty Skupino
Ty Skupino

A tým sa to pre mňa... Nie... Ani náhodou nekonči. Pokračujeme ďalej a dúfam, že aspoň raz do roka pôjde Rišo na svoj vytúžený výjazd na motorke a že sa podarí rehabilitácie financovať tak dlho ako sa len dá.

Pridané: 24.05.2018 Autor: Patrik Žiško - ziskop Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

aprilia-day-05-06-2024

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 97314 | Včera: 152110