Richard Šikyňa dobyl stupeň víťazov aj v českom seriáli

Pridané: 19.09.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2520 [Šport - Motocross]

Záverečné body seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky sa rozdeľovali túto nedeľu na trati vo Vranove, neďaleko Brna. Upršané počasie premenilo Vranovskou rokli na bahennú arénu, a tak súboje o posledné body neboli len o rýchlosti, ale aj schopnosti zostať celú jazdu v sedle motocykla.

Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na KTM 250 SXF počas tohtoročného českého seriálu hosťoval v partnerskom tíme JD191 KTM Racing Team. Do cieľa 1. jazdy prišiel na 3. mieste a pripísal si 20 bodov do priebežného hodnotenie seriálu a posunul sa o 4 body pred českého jazdca Dušana Drdaja (#88) na priebežnú 3. priečku. Tento výsledok sa napokon stal tým kľúčovým, keď pre neregulárne podmienky na trati boli 2. jazdy zrušené. Richard Šikyňa sa tak stal druhým vicemajstrom Českej republiky a po titule Medzinárodného majstra Slovenska tak získal ďalšie vynikajúce umiestnenie vo svojej športovej kariére v triede MX2. V kráľovskej disciplíne MX1 sa v celkovom hodnotení seriálu umiestnil na 3. mieste ďalší Slovák Tomáš Šimko (#104), keď mu preteky nevyšli podľa jeho predstáv a neudržal si priebežnú 2. priečku. Výkony oboch jazdcov si bezpochyby zaslúžia uznanie a veľkú gratuláciu.

Richard Šikyňa (#102): „Preteky boli veľmi náročné, ako už pred mňa, tak aj pre techniku a môjho mechanika. V nedeľu pršalo skoro celý deň a tak sme mali na trati poriadne blato. Štart v prvej jazde sa mi podaril, bol som tretí. Hneď v 1. kole som sa dostal na 2. miesto, ale za polovicou jazdy som musel zahodiť okuliare a mal som aj nejaké problémy pri obiehaní jazdcov o kolo. Prepadol som sa až na 5. miesto, ale vyhol som sa pádom a v cieli z toho bolo nakoniec 3. miesto. Druhé jazdy rozhodcovský zbor zrušil a tak som skončil tretí aj celkovo. V súčte bodov za celú sezónu mi to nakoniec tiež vyšlo na bedňu. Bolo veľmi príjemné stáť na pódiu za absolútne 3. miesto v tak náročnom seriály, akým české majstrovstvá rozhodne sú. Tento rok som sa zúčastnil seriálu MMČR vo farbách JD191 KTM Racing Team, za čo chcem poďakovať Jiřímu Jankovskému, taktiež svojmu mehanikovi, trénerovi, rodine, priateľke a samozrejme môjmu tímu MX Slovakia, ktorý mi vytvoril podmienky a umožnil mi pretekať za tento český tím.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia: „Sezóna sa nám postupne blíži ku koncu. Rozhodne ešte nechcem rekapitulovať, ale určite patrila k tým najzložitejším, odkedy s Rišom v tíme pracujeme. Rišo úspešne zmaturoval, získal znovu titul Medzinárodného majstra Slovenska a včera stál na stupňoch víťazov aj v Čechách za celkové 3. miesto. Bolo to tesné, len o 4 body pred štvrtým Dušanom Drdajom, ale Rišo musel na rozdiel od českej konkurencie vynechať kvôli účasti na ADAC jedny preteky. Aj tento fakt svedčí o tom, že okrem Slovenska patrí k absolútnej špičke aj v Čechác a nie len tam. Tento víkend Riša čakajú mimoriadne ťažké posledné preteky seriálu ADAC v Holzgerlingene, kde je priebežne tiež tretí, ale len s minimálnym náskokom 2 bodov pre francúzskym jazdcom Zachary Pichonom (#101) a o 10 bodov pre ďalším Francúzom Adrianom Malavalom (#51). Držte mu prosím Vás všetci palce!

Pridané: 19.09.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať