Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-02-2020-std

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 31.08.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2155 [Šport - Šesťdňová]

Náročný a dlhý druhý súťažný deň na tohtoročnej šesťdňovej dokončili takmer všetci štartujúci. Na tej istej trati ako v prvý deň v hlavnej súťaži world trophy teamov zvíťazil domáci tím Francúzska, čím si zvýšil náskok na druhú Austráliu.

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej
Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej

2. deň

V súťaži juniorských tímov sa tím USA posunul na vedúcu pozíciu, keď Švédsko prišlo na konci prvého dňa pre technické problémy o jedného jazdca. Medzi ženami sa náš "Slovakia Women team" posunul o jednu pozíciu v pred na 8.miesto, vedúce postavenie už dnes prevzal tím Austrálie.

Dnes v hlavnej súťaži "zatiahlo" Taliansko, ktoré bolo po prvom dni až na 14.mieste. V utorok skončili Taliani hneď za Francúzskom na druhom mieste, čo ich posunulo v pribežnom poradí na 9.pozíciu. Po dvoch dňoch je poradie na popredných miestach v súťaži trophy teamov nasledovné:

1. Francúzsko, 2. Austrália, 3. Fínsko, 4. Portugalsko, 5. Švédsko

"Myslím si, že dnešný deň bol najťažší v pretekoch kvôli teplu a testy sú veľmi drsné," vysvetľuje jazdec tímu France World Trophy Christophe Nambotin. "Pre francúzsky tím i pre mňa to bol ďalší dobrý deň. Celý tím jazdil dobre a zatiaľ sme nemali žiadne problémy, čo je veľmi dôležité. Zajtra náš čaká nová trať s novými testami. Možno budeme mať nejaký dážď, takže by to mohlo byť zaujímavé."

Švéd Mikael Persson sa dostal do technických problémov a deň nedokončil, čo umožnilo tímu USA získať ako etapové prvenstvo i prvenstvo v priebežnom poradí. Švédsko kleslo až na desiatu priečku. Druhý je tím Francúzska a tretí talianskí juniori, ktorým výrazne pomohol ďalší silný výkon Davide Soreca. Na druhých Francúzov Taliani strácajú len 15 sekúnd. "Je skutočne sklamaním, že Mikael dnes narazil na problémy, pretože celý tím bol skutočne motivovaný obhajovať náš juniorský titul trofeje," potvrdil tímový kolega Albin Elowson. "Ja mám za sebou dva veľmi dobré dni, ale ako tím sme pre tento rok skončili. Budem robiť všetko pre čo najlepší individuálny výsledok."

Čas pôsobenia španielskeho tímu na vrchole triedy FIM Women's World Trophy bol krátky, len 1 deň. Až dve dievčatá s tímu skončili. Austrália druhý deň vyhrala a usadila sa na vedúcom mieste. Tím USA bol v cieli dnes len 1,8 min. na víťazom a tretie boli v cieli Francúzsky. Rovnaké poradie je i po druhom dni:

1. Austrália, 2. USA, 3. Francúzsko

Naše trio v súťaži žien Katarína Juríčková, Karin Hostinská a Gabika Čipková je po druhom dni na 8.mieste. V klubovej súťaži je poradie na vedúcich miestach rovnaké ako v pondelok- vedie domáci Auvergne Elite, pred druhým klubom Italy a tretím tímom MCC Wales/WELSH MCC. Motoklub Chrastava sa posunul na 33.priečku, Enduro Prostějov Gottbros si taktiež polepšil, je na 66.mieste z celkom 167 štartujúcich klubákov.

Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej
Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej

3. deň

Slovenský ženský štartujúci vo svetovej "women trophy" súťaži v zložení # 265 Katarína Juríčková, # 266 Karin Hostinská a # 267 Gabriela Čipková pokračuje i po treťom dni v súťaži a v priebežnom poradí je na 8. mieste.

Včerajší náročný horúci deň preveril všetkých štartujúcich. Gabika Čipková pre ktorú je francúzska šesťdňová premiérová, musela po včerajšku využiť tzv. reštart, ale v súťaži pokračuje. Pevne veríme, že i nasledujúce tri dni dievčatá zvládnu a že po tohtoročnej šesťdňovej budeme môcť zaznamenať ďalší historický "enduro" zápis SMF. Minulý rok Katka Juríčková ako prvá Slovenska došla do cieľa motocyklovej olympiády a dúfame, že tento rok bude v cieli ISDE celý slovenský ženský tím. Držme dievčatám palce, aby zvládli nástrahy francúzskych tratí nasledujúce tri dni.

Pódiové postavenie medzi ženami sa ani po dnešku nezmenilo. Vedú Austrálčanky pred dievčatami z USA a Francúzska. V individuálnom hodnotení žien vedie famózna Laila Sanz, jediná ktorá zo španielskeho tria pokračuje v súťaži. Z našich dievčat je na tom zatiaľ najlepšie Katka Juríčková na 17.mieste.

V hlavnej svetovej súťaži trophy tímov sú i po dnešku na vedúcom mieste domáci Francúzi pred ich najväčším súperom posledných rokov Austráliou a tretím tímom Fínska. V súťaži juniorov sa to melie oveľa viac. Poradie sa mení prakticky každý deň. Po výpadku mladíkov z Austrálie hneď prvý deň, malo v utorok problémy i trio jazdcov zo Švédska a dnes o vedúce postavenie prišiel i tím USA.

Po treťom dni je lídrom taktiež v juniorskej súťaži domáci tím Francúzska, ktorý dnešným vyrovnaným výkonom predbehol druhý tím Talianska a i tretí tím USA. V individuálnom hodnotení jazdcov trophy a junior trophy tímov je prvý domáci Nambotin pred Robertom z USA a Garciom zo Španielska.

V klubovej súťaži sa to dnes tiež menilo. Vedúcim klubákom je tím Italy pred do utorka vedúcim Auvergne Elite. Tretí je MCC Wales/Welsch MCC za ktorý jazdí i známi Tom Sagar. Z dvoch SMF klubových tímov je na tom lepšie Motoklub Chrastava na 30. mieste, Enduro Prostějov Gottbros tím je 50-ty zo 167 klubákov v súťaži, z ktorých je až 56 Francúzskych.

V individuálnom hodnotení jazdcov klubových tímov je z podľa predpokladu z jazdcov SMF najlepšie Martin Gottvald na 66. mieste. V individuálnom hodnotení jazdcov klubových tímov je, podľa predpokladu, z jazdcov SMF najvyššie Martin Gottvald na 66.mieste. Klubáky sa dnes trápili s prachom ako všetci, ale na viac išli po totálne rozbitej trati. Hlboké prašné tobogány mali v niektorých častiach takú hĺbku, že sa tam schovala skoro celá motorka.

Zajtra jazdcov čaká nová trať, ktorá by sa mala ísť dva dni a potom už populárny záverečný motokros.

Kompletné výsledky: www.fim-isde-live.info/

Foto: Jaromír Šigút

Viac foto – viď články na stránke www.smf.sk/enduro-a-relly/

Sekretariát SMF, 30. 8. 2017 a 31. 8. 2017

Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej
Šesťdňová ISDE 2017, 2. a 3. deň: naše dievčatá postúpili a pokračujú ďalej

Pridané: 31.08.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

incheba-2020-side

Adamoto Flash

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 94983 | Včera: 119936