Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Yamaha Maco Racing Team sa na EWC na Slovakia Ringu predstaví s dvomi posádkami

 Zdieľať

Pridané: 11.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3428 [Šport - Cestné Motocykle]

Už 24. júna sa na Slovakia Ringu uskutoční historicky prvé podujatie svetového šampionátu cestných motocyklov na Slovensku. Osemhodinové preteky budú súčasťou Endurance World Championship a na mieste sa predstaví aj úspešný slovenský tím Yamaha Maco Racing, a to dokonca s dvomi posádkami!

Yamaha Maco Racing Team sa na EWC na Slovakia Ringu predstaví s dvomi posádkami
Yamaha Maco Racing Team sa na EWC na Slovakia Ringu predstaví s dvomi posádkami

Po troch podujatiach seriálu je slovenský tím s pretekármi Markom Jermanom, Gregory Junodom a Anthonym Dos Santosom na priebežnom šiestom mieste hodnotenia svetového šampionátu, pričom je zároveň najúspešnejším súkromným tímom. Pätnástu sezónu v seriáli zahájil tím štvrtým a ôsmym miestom na francúzskych 24-hodinovkých Bol d´Or a Le Mans a pokračoval fantastickým tretím miestom na osemhodinových pretekoch v nemeckom Oscherslebene. V čo najlepšom svetle sa bude chcieť ukázať pred domácim publikom.

Veľmi nás teší, že sa môžeme po prvýkrát predstaviť aj pred slovenskými fanúšikmi, navyše počas takto výborne rozbehnutej sezóny,“ vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. Príprava na toto podujatie však oproti tým ostatným nie je v ničom výnimočná. „Vždy do toho ideme naplno, naša príprava na Slovakia Ring teda nebude odlišná ako na iné preteky,“ vysvetľuje a priznáva, že aj ciele zostávajú rovnaké ako aj na zahraničných podujatiach. „Výsledok vždy závisí aj od šťastia, ktoré hrá práve vo vytrvalostných pretekoch významnú úlohu. Mnoho rokov sa nám otáčalo chrbtom, no konečne je aj ono na našej strane a v spojení s výkonmi našich pretekárov a celého tímu dokazujeme, že aj malý tím z Bratislavy sa môže výrazne presadiť vo svetovom šampionáte. Aj na Slovakia Ringu preto môžeme reálne pomýšľať na umiestnenie na 5. až 10. mieste. Pokiaľ sa opäť podarí ešte niečo viac, tak to bude mať pre nás cenu víťazstva, presne tak, ako tomu bolo na Bol d´Or alebo v Oscherslebene. Ostávame však nohami na zemi, uvedomujeme si, kto sú naši konkurenti, sú to tímy, ktoré majú oveľa väčšie meno, skúsenosti a zázemie a preto k nim pristupujeme predovšetkým s rešpektom,“ vysvetľuje Kuzma. V celkovom hodnotení bude cieľom tímu udržať šiestu pozíciu v priebežnom hodnotení a prvenstvo medzi súkromnými tímami. Keďže posledného podujatia sezóny v japonskej Suzuke sa nezúčastní, tak preteky na Slovakia Ringu budú pre slovenský tím posledné v tohtoročnej sezóne.

Práve prostredie domáceho podujatia inšpirovalo majiteľa tímu nasadiť na Slovakia Ringu aj druhú posádku tímu Yamaha Maco Racing. Na rozdiel od prvého tímu, ktorý jazdí na motocykli špecifikácie EWC, bude druhá Yamaha pripravená pre triedu Superstock. Táto trieda je okrem hodnotenia majstrovstiev sveta počítaná aj do samostatného hodnotenia svetového pohára. Na Slovakia Ringu sa práve na druhej tímovej Yamahe predstavia slovenskí pretekári Tomáš Svitok a Radoslav Dulík, ktorých doplní český jazdec David Ouředníček. „Mám radosť, že sme na domáce podujatie postavili aj druhý tím, v ktorom sa predstavia traja skúsení pretekári,“ vraví Kuzma o tíme číslo dva.

Samozrejme, pre týchto jazdcov je to premiéra v seriáli vytrvalostných majstrovstiev sveta, a tak prvoradým cieľom pre druhý tím bude tieto preteky dokončiť. Pokiaľ sa tímu podarí umiestniť okolo desiateho miesta hodnotenia triedy Superstock, tak budeme určite šťastní.“

Štart osemhodinových pretekov bude na Slovakia Ringu v sobotu 24. júna o 14. hodine, cieľ zažijú diváci o 22. hodine, takže atmosféru podujatia umocní aj skutočnosť, že záver pretekov sa bude jazdiť za tmy. „Chcem na Slovakia Ring pozvať všetkých fanúšikov motocyklového športu, aby zažili jedinečnú atmosféru, ktorá sprevádza všetky preteky tohto seriálu a nedá sa prirovnať k žiadnemu inému motocyklovému seriálu. Verím, že aj náš tím a obe naše posádky svojim výkonom prispejú divákom k pekným a nezabudnuteľným zážitkom,“ dodáva majiteľ tímu Yamaha Maco Racing, Martin Kuzma.

Text: Richard Karnok

Yamaha Maco Racing Team sa na EWC na Slovakia Ringu predstaví s dvomi posádkami
Yamaha Maco Racing Team sa na EWC na Slovakia Ringu predstaví s dvomi posádkami

Pridané: 11.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 4460 | Včera: 141447