Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

incheba-2020-std

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač

5 rád, ako eliminovať riziko krádeže svojho motocykla

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4804 [Novinky - PR článok]

Ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí nemajú priamu skúsenosť s krádežou svojho motocykla, môžete si zagratulovať. Neznamená to ale, že sa to v budúcnosti nemôže stať. Našťastie existuje viacero spôsobov, ako znížiť pravdepodobnosť krádeže vášho motocykla na minimum.

Krádeže motocykla sú bohužiaľ stále pomerne častou záležitosťou. Niekedy z ľudí urobí zlodeja príležitosť, inokedy vyvádza nejaký amatérsky zlodejíček, ale existujú aj špecializované gangy zamerané na krádeže motocyklov. Tie si vedia poradiť s väčšinou bezpečnostných opatrení a celú akciu vykonajú behom pár sekúnd. Pri dodržaní zopár pravidiel ale pravdepodobnosť krádeže vášho motocykla výrazne klesne.

Nepokúšajte zlodejov

Je jasné, že žiaden zlodej neukradne nič, o čom nevie. Ak je vaša motorka príliš na očiach, výrazne rastie riziko jej krádeže. Samozrejme, chcete sa so svojím tátošom pochváliť, ale treba zvážiť, či tým neupútate pozornosť aj nechcených „obdivovateľov“. Ak máte garáž, využite ju. V prípade, že parkujete vonku, použite aspoň plachtu. Nezaškodí ani malá kamufláž, aby sa nedalo rozoznať, čo sa pod plachtou skrýva.

Zapojte aj obyčajný sedliacky rozum. Ten hovorí, že ak budete parkovať svoju motorku niekde, kde na ňu nevidíte, je tam tma a výborný prístup, môžete mať na motorke hoci aj desať technológii proti krádeži. Ktokoľvek bude chcieť, bude mať celú noc na to, aby ich odstránil. Základné pravidlo teda znie, nepokúšajte zlodejov a majte motorku pod dohľadom.

5 rád, ako eliminovať riziko krádeže svojho motocykla

Motocyklové alarmy a imobilizéry

Koľkokrát denne počujete niekde húkať alarm? Väčšina ľudí už na tento zvuk nijako nereaguje, nejde skontrolovať, či sa niekde na parkovisku náhodou nekradne. Všetci si na ten zvuk akosi zvykli. Vedia to aj zlodeji, takže sa už alarmov počas dňa na parkovisku veľmi neboja. Alarm ale má opodstatnenie, keď viete identifikovať jeho zvuk, a tým ho priradiť k svojej motorke. To znamená, že keď vás zobudí uprostred noci, určite si dáte tú námahu ísť skontrolovať garáž alebo dvor.

Uistite sa, že zámky sú viditeľné

Zlodejov, ktorí ťažia z príležitosti a skúšajú ľahké trofeje, odradíte už len tým, že uvidia poriadne zabezpečenú motorku. Bohužiaľ, podľa jedného britského prieskumu na väčšine motocyklov nie je poznať žiadne bezpečnostné opatrenie. Takže sa nebojte investovať do poriadnej zámky, ktorou pripevníte svoj motocykel o najbližší pevný objekt. Snažte sa, aby tento zámok bol čo najvyššie. Pre zlodeja je jednoduchšie vypáčiť zámok, ktorý je položený na zemi.

Takisto sa ubezpečte, že objekt, o ktorý uzamykáte motorku, je naozaj pevný. Darmo budete mať reťaz alebo zámku za stovky eur, keď motocykel uzamknete o niečo, čo také kvalitné nie je. Ako sa hovorí, reťaz je len taká silná, ako jej najslabší článok. Na mnohých miestach, kde bežne parkujú motorky, sa dajú nájsť kotvy zapustené do zeme, kde môžete svoju motorku bezpečne uzamknúť.

Kombinujte viacero spôsobov

Spoliehať sa len na jeden spôsob zabezpečenia by bola chyba, aj keby to bol kvalitný zabezpečovací systém za veľké peniaze. Dva zámky, imobilizér a alarm už zafungujú omnoho lepšie. Prekonať jeden systém zabezpečenia je totiž omnoho ľahšie, ako prekonať ich viacero. Len málo zlodejov je odborníkom na všetko. Môže sa stať, že jedna z vecí, ktorými si chránite svoj motocykel, ho odradí alebo zdrží natoľko, že ho pri krádeži stihnete vyrušiť.

Poistite si motorku

Táto rada samotnej krádeži motorky veľmi nezabráni, ale ak už k takej situácii dôjde, poistenie určite oceníte. Poistenie proti krádeži býva väčšinou súčasťou balíka havarijného poistenia. Niekde je zahrnutá už v základnom balíku, inde je v ponuke ako samostatné pripoistenie. To je len jedna z vecí, v ktorých sa havarijné poistenia rôznych poisťovní môžu líšiť.

Nájsť tak to najvýhodnejšie poistenie môže teda chvíľkami pripomínať známe hľadanie ihly v kôpke sena. Výborne v tomto prípade poslúžia vyhľadávače a porovnávače poistenia, ako je napríklad Superpoistenie.sk. Fungujú na jednoduchom princípe. Záujemca zadá všetky potrebné údaje k poisteniu, čiže údaje o sebe a svojej motorke. Systém porovná všetky relevantné poistenia a zobrazí ich zoznam. Záujemca tak vie, ktorá poisťovňa a za akú cenu mu vie motorku poistiť. Toto poistenie sa pár jednoduchými krokmi dá hneď aj uzavrieť.

5 rád, ako eliminovať riziko krádeže svojho motocykla

Pridané: 01.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

incheba-2020-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 128368 | Včera: 196881