Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (14)  [Verzia pre tlač] Tlač

Farres víťazom, Svitko druhý - Hellas Rally Raid 2017 v Grécku

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 56217 [Šport - Rally]

29.05.2017 09:03 - Špeciál siedmeho dňa vyhráva Farres len 33 sek pred Števom Svitkom. 3. Klymciw. To znamená že toto poradie je zároveň aj poradím na bedni Hellas Rally 2017.

27.05.2017 11:37 - Deň 6. Na CP1 vedie Farres a Štefan Svitko tesne za ním len o pár sekúnd.

Seriál článkov - Slovak 4 Rally Team v sezóne 2017:

Zdroj: hellasrally.org/
Text: Redakcia motoride.sk a Landal
Foto: Landal

Slováci sa aj tento rok zúčastnia na gréckej Hellas Rally Raid, a to na čele so Števom Svitkom. Okrem neho tam nechýbajú ani ďalší známi rallysti ako Benko či veterán Ján Zaťko, ale aj borci zo Slovak 4 Rally Teamu. A práve Landal z tohto tímu bude posielať každý deň reporty a fotky z tohto 6-dňového súťažného podujatia.

Siedma etapa

Šoférujem už hlboko v gréckom vnútrozemí, a Hedinka na mieste spolujazdca robí zapisovateľku. Teraz už môžem povedať, že sme úspešne dokončili rešpektovanú Hellas rally.

Posledná etapa bola síce krátka (meraných bolo 75 km), ale špeciálka bola veľmi pekná. Prvých 20 km bola taká technická motanica s výživnou navgáciou. Potom sa trate dosť zrýchlili, opäť boli aj lesné pasáže a v strednej časti úradovalo počasie, pretože trate boli po nočnom daždi blatkové. Posledná tretina bola prevažne šotolinová.

Vlado Oboňa zajazdil svoj vysoký štandard.

Dodo Oprchal bol nútený navigovať, pretože štartoval z konca štartovného poľa (pre problém s dobitím GPS sledovača ). Preto sa nemohol nechať ťahať rýchlymi jazdcami.

Richard Špánik jazdil bezchybne aj v tejto etape a právom mu patrí štvrté miesto v kategórii M4.

Celkovo vyhral Farres asi 4 minúty pred našim Števom Svitkom. Títo dvaja páni si celých sedem dní išli svoj vlastný pretek. Je evidentné, že sa vzájomne rešpektujú, čo dokazuje Ferrasova pomoc Svitkovi v šiestej etape (Svitkov odlomený road book), na oplátku za minuloročnú pomoc (Ferrasovi došiel benzín).

Zhodnotenie a porovnanie Hellasu si nechám na samostatný článok.

Šiesta etapa

Som hodne unavený , takže to bude heslovité. Nebo ráno čisté, od mora len slabý vánok. Vyzeralo to sľubne. Bolo v pláne 360 km, z toho 270 meraných. Veľmi krásne a rýchle merané úseky. S Riškom a Dodom sme sa zhodli, že toto už je rozhodne „ono“.
Ani dnes nás dážď neobišiel, schytal som to na poslednej RZ. Po druhej RZ som videl naloženú Ferrasovu motorku, takže je asi out. Zajtra nás čaká posledná etapa a práve sme k nej dostali itíky. Bude to len 110 km dlhá bodka za tohoročným Hellasom.

Piata etapa

Konečne prišla poriadna rally. Meraných sme mali až 205 km. Celý deň zas úradovalo počasie. Je neuveriteľné ako sa tu mení, z hodiny na hodinu, z údolia do údolia. Do Grécka, som si myslel, si idem užívať horúce dni a zatiaľ je tu nepríjemná zima.
Technika fungovala výborne, to však nemôžem povedať o sebe. S prvou a druhou RZ som spokojný, v tretej som urobil navigačnú chybu , čo ma dosť rozladilo , ale hlavný bol dážď, vietor, krúpy a toto isté dookola v priebehu 30 km. A ešte sa bojím , či nedostanem penaltu za prekročenie speed limitu.

Etapa bola ale nádherná z hľadiska scenérii. Úžasná hrebeňovka v druhej RZ bola zatiaľ top z toho, čo sme tu videli.

Vlado Oboňa : Dnes to vyšlo, celkovo som v etape 29, s čím som spokojný. Nešiel som na rýchlosť, ale navigoval som.

Dodo Oprchal : Krásne endurko, bolo tam všetko. Po druhej RZ som prišiel o kábel k RNS, tak som zase bol odkázaný na “vodičov“.

Richard Špánik: Od prvej sekundy som išiel strašnú rezb, chcel som dobehnúť Štefana. Po dvoch minútach mi došiel dych. A teraz vážne : Napriek dlhej etape sa mi dnešný deň išiel dobre a na pohodu až do chvíle , kým som spadol. Vo výjazde mi vyletel predok, lebo som sa kochal nádhernou prírodou.... Po páde som bol nútený zvoľniť tempo, čoho následkom bolo, že ma predbiehali aj miestne korytnačky. Dúfam , že doklepem celý pretek dokonca.

Po rozdaní itíkov: zajtra celkovo 360 km, štart prvého o siedmej.

Štvrtá etapa

Dnešná RZ bola veľmi krásna a rôznorodá. Po skôr technickej a kamenistej prvej polovici nasledovala rýchlejšia druhá časť. Radosť mi kazí , že asi na 10 km sa mi vyzliekla reťaz , ale podarilo sa mi to opraviť a stratil som len pár minút .Časť presunu bola po pekných šotolinových cestičkách , ale záver patril 50 km asfaltu.

Všetci Slováci sú v poriadku v bivaku , z Čechov sa dnes na spojovačke vážne zranil Petr Roth a je v nemocnici.

Richard Špánik: Dnes konečne krásna rýchlostka. Nemohol som ísť naplno ,lebo sa mi zlomil úchyt roadbooku. Zatiaľ mám z Hellasu trochu rozpačité dojmy. Máme za sebou polovicu, uvidíme ako to bude ďalej.

Vlado Oboňa: Ešte som nezažil takýto pohodový Hellas. Nemám predstavu o tom , čím je to spôsobené, ale nezodpovedá to predchádzajúcim ročníkom.

Dodo Oprchal: Dneska konečne RZ-ka pre mňa. Bolo to rýchle, pekné. Mám z toho dobrý pocit.
Doplnenie večer po rozdaní itíkov: zajtra teda konečne nakladačka. Etapa bude mať tri špeciálky, a spolu zrejme 400 km. Zase prší, od mora vidno záblesky. Ťažko povedať, ako počasie ovplyvní zajtrajšiu etapu.

Po tretej etape

Mám hodinu a pol do štartu štvrtej etapy, tak len rýchlo.
Úraduje počasie, včera pol dňa dážď, etapu skrátili. Dnes poobede tiež hlásené dažde, máme samé výstrahy pred šmykľavými kameňmi. Čaká nás etapa pod 200 km, z toho cez 70 meraných.
Všetci SVK jazdci pokračujú. Neviem o žiadnych problémoch, okrem tých svojich. Pri bežnom servise som cvikol kábel s fázou a skoro si odpálil motorku. Bolo z toho niekoľko hodín zbytočného servisu navyše. Rišo Špánik mal problém so senzorom bočáku a musel to riešiť v erzete.

Včerajšia etapa bola krátka, ale náročná a technická. Ako by povedal Jožo Heuger, bolo sa kde zabiť (on by to povedal trochu inak, ale obsah sedí). Včera bolo na každom kilometri miesto, kde sa dalo vyletieť z trate a už by ma len dohľadávali podľa GPS.
Teraz je slniečko a bezvetrie, ale to tak bolo zatiaľ každé ráno. Mení sa to tu hrozne rýchlo, za 30 minút sa vie prihnať búrka ako hrom, a o hodinu je zase počasie na kúpanie.

Dúfam, že etapa dnes prebehne rovnako hladko ako včera a pri servise nič nekašlem, už by sa zišla chvíľa voľna.

Slávnostný štart

Bola to show ako hrom. A bol tam len jeden tím, ktorý mal na pódiu troch jazdcov naraz. Ľudia na to reagovali búrlivo. Bolo to krásne.

Prvá etapa (utorok 23. 5. 2017)

Začalo sa hneď zostra, meraných bolo cez 230 km rozdelených do dvoch RZ. Ráno nebol na oblohe ani obláčik. Oproti včerajšku dnes pribudli aj lesné terény a etapa bola výrazne rýchlejšia než technický prológ.

Počasie začalo úradovať na začiatku druhej špeciálky. Od hôr sa začalo blýskať a búrka bola neodvratná. Charakter tratí sa zmenil na nepoznanie. Užili sme si množstvo blata, ktoré by bolo moc aj na motocross. Až v závere RZ – ty sa opäť začalo ukazovať slnko. Do bivaku sme väčšinou stihli vyschnúť. Hellas si už začal vyberať svoju daň, cestou som stretal prvé nepojazdné stroje. Naši jazdci sú všetci v cieli, zdraví a bez väčších problémov. Z dôvodu počasia je skrátená zajtrajšia etapa, ruší sa druhá vysokohorská etapa.

Dodo Oprchal: Robil som stíhačku celý deň, ale stratu z prológu je prakticky nemožné stiahnuť.

Vlado Oboňa: V prvej erzete mi odišiel roadbook. Niečo tam skratuje, vypálilo poistky, opraviť som nevedel.

Richard Špánik: Dnes sme si vychutnali všetky druhy blata, ktoré existujú. Dážď bol riadny, ale malo by to byť OK, nerobil som chyby.

Laňďal: všetko by bol super, keby mi neodpadol magnet a teda som neprišiel o počítadlá, keby mi šla zadná brzda, keby mi nestrihlo šrób v podsedlovke, keby sa neuvoľnil šusplech. A ešte tá búrka. Toľko blata na rally nezažili ani starí harcovníci. Ale inak, krásny deň!

Prológ (pondelok)

Štartuje sa poobede, počasie ideálne. Dopoludnie je také oddychové, všetko je pripravené, iba dodo majstruje do poslednej chvíle, pretože ráno zistil, že sa mu po včerajšom tréningu rozpadol kryt chladiča.

Vďaka za včerajší tréning! Opäť sa mi potvrdzuje, aké je dobré pred ostrým pretekom si pričuchnúť k miestnym podmienkam. Je tu všetko, a hlavne je to presne také ako to čo sme včera jazdili. Prvých dvoch predjazdcov dobieham v prvej štvrtke, potom ešte dvoch v tretej. Moto šlape na jedno, ja jej to moc nekazím a dojem z RZ je super. Navigácia náročná, v itíku bola jedno miesto ktoré považujem za chybné, ale inak veľmi dobre sedel, hlavne výstrahy.

Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku

Rišo Špánik: Navigačne sedelo bez problémov, pomáhali mi veľmi aj vyjazdené stopy. Nebolo to ani moc únavné, taký príjemný začiatok, z môjho hľadiska aj vydarený.

Dodo Oprchal: (píšem za neho ja, Laňďal): To čo dnes predviedol je taká malá katastrofa a niečo, čo je asi svetový unikát. RZ-eta bola takmer kruhová, začiatok a koniec bol blizúčko pri sebe a asfaltový presun tam a späť bol prakticky totožný. Dodo na konci RZ-ety zle odbočil, a stretol jazdcov. Zavesil sa za nich. Len to boli nanešťastie jazdci, čo boli na začiatku RZ-ety. Dodo si teda dal RZ-etu prakticky celú dva-krát.

Vlado Oboňa: Všetko by bolo fajn, keby som nemal v jednom zjazde výlet mimo trať. Roztancovalo ma a vyletel som v zákrute do zrázu. Tí čo ma ťahali (medi nimi Tono Zboran – VĎAKA!) vravia že cca 6 metrov dole. Motorke nič nie je, ja som OK ale uvidím čo opuchne a bude bolieť ráno.
Všetci slovenskí a českí jazdci sú OK a zajtra budú pokračovať.

Tešíme sa na večernú „ceremoni“, bude to show ako hrom!

Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku

Zoznamovací tréning (nedľa poobede)

Neskoro po poobede sme po vyjasnení oblohy vyrazili v päťčlennej zostave: Dodo, Špando, Laňďal, Mikiberg a navigoval Jirkofka. Išli sme údajne kúsok z tretej etapy minulého roka. Na základe dačo cez tridsať km v teréne môžem povedať asi nasledovné. Rozhodne sa je kde zabiť. Ostré zákruty s výletom do roklín sú obligátne. Potom sú tu zvláštne trčiace skaly zo šotoliny. A na dôvažok časté, ale naozaj časté a hlboké rigóly.

Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Tréning a prológ - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku

Šotolina je tu rozhodne iná, než z doterajších albánskych a chorvátskych rally. Je taká jemnejšia s väčším podielom hliny. Nerobím si ale ilúzie, rally obsiahne veľké územie, určite to bude rôznorodejšie. Práši sa ale extrémne. Ísť za predjazdcom je veľmi nebezpečné, a v oblasti tieňov vyslovene o život.

Nafasovali sme itíky na najbližšie dva dni. Zajtra sa už ide a ostro, prológ má 80 meraných km a 180 wépéčiek.

Cesta a prebierky

Najlepšia cesta na rally akú som kedy mal, a to vďaka karavanu. Je to úplne iný druh cestovania. Zázemie má človek sebou, spal som kedy som chcel a spánok bol kvalitný. V Macedónsku sme dali skvelú večeru uprostred viníc s pohľadom na zapadajúce slnko. V Grécku sme strávili sobotné dopoludnie v Tesalonikách. Cesta trvala skoro dva dni, ale v ťažkej pohode a prišiel som vo veľmi dobrom stave.

V bivaku boli vlastne len Slováci a Češi. Vidno, kto sú starí mazáci. Hlavný bivak je veľká asfaltová plocha, pri ktorej je taký malý hájiť. Ten hájik je obsadený „nami“, čím mám na myslí práve Slovákov a Čechov. Na Hellase sa stretne celá slovenská rally špička: Svitko, Benko, Zaťko, Zboran, Rečičár, Novosád. Je to vlastne zážitok už len tu byť.

Cesta a prebierky - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Cesta a prebierky - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Cesta a prebierky - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku
Cesta a prebierky - Slováci na Hellas Rally Raid 2017 v Grécku

Dnes (nedeľa) sme absolvovali prebierky, teda aspoň väčšina. Také poctivé som ešte nezažil. Reálne sa kontrolovali všetky doklady (ID, zelená karta, vodičák, TP, zdravotné poistenie), funkčnosť bezpečnostných prvkov na motorke (brzdové svetlá, klaksón, páčky, ostré časti). Dodo Oprchal ešte maká na motorke, má roboty pre šikovného na viac ako pol dňa. Uvidíme, kedy s tým dobojuje Dodo.

Bivak sa ešte len začína zapĺňať dnes dopoludnia. V Grécku štrajkovali trajekty a zrejme to bude mať vplyv na príchod veľkej časti účastníkov.

Števo Svitko už trénoval v piatok aj sobotu. Skorší príchodzí, medzi nimi Rišo Špánik, už včera najazdili 100 km. Dnes poobede chceme vyraziť viacerí na rozjazdenie, ale čakáme čo sa ustáli počasie, nakoľko na tretiu je hlásená búrka.
Prológ má štartovať zajtra na poludnie. Večer o ôsmej má byť rozdávanie itíkov na prvé 2 dni rally.
Myslím že sa vyjasňuje, asi sa idem obliekať....

Živé sledovanie:

RSS feed live sledovania - sleduj na svojej obľúbenej RSS čítačke alebo na mobile.

Pre pohodlnejšie a rýchlejšie sledovanie využite toto tlačítko "Refresh" na obnovenie ⇒ Refresh

29.05.2017 09:03 - Špeciál siedmeho dňa vyhráva Farres len 33 sek pred Števom Svitkom. 3. Klymciw. To znamená že toto poradie je zároveň aj poradím na bedni Hellas Rally 2017.

27.05.2017 11:37 - Deň 6. Na CP1 vedie Farres a Štefan Svitko tesne za ním len o pár sekúnd.

13:16 - Štefan Svitko už v cieli 5. dňa. Etapu vyhráva a získal 2 min na Farresa. To znamená len jediné že ho dobehol a prišli do cieľa spolu - teda si len otočili včerajšok... Tretí v cieli je už tradične Čech Klymčiw so stratou 12m 45s.

09:46 - Včera ako sme písali prišli do sieľa Svitko a Farres spolu, čo znamenalo 2 min stratu pre Števa. Dnes ale štartujú v opačnom poradí, Farres ako prví a Števo za ním a bude ho môcť dobehnúť.
Celkové poradie:
1. Farres
2. Štefan Svitko +4m18s
3. Klymčiw +8m8s
...
20. Benko v svojej kategórii 5.
61. Ján Zaťko v svojej kategórii 11.
66. Oboňa - v svojej kategórii 14.
72. Špánik - v svojej kategórii 4.
77. Zboran - v svojej kategórii 18.
93. Landl - v svojej kategórii 9.
111. Rečičár - v svojej kategórii 23.
117 Oprchal - v svojej kategórii 14.

26.05.2017 09:39 - V článku je doplnený report od Landala po štvrtej etape.

15:09 - Landal poslal prave report po 3. Etape.

11:47 - Bok po boku, Svitko a Farres dokončili dnešnú etapu. Farres ju teda vyhral keďže štartoval ako druhý a pre Števa to znamená nárast straty na druhom mieste.

10:11 - Hodnotenie včerajšej 3. etapy od Š. Svitka:
"Dnešná etapa mala iba 44km, vyhral som ju o pár sekúnd pred Farresom.
Bola plná voľných kameňov, ale bolo to zato pomalšie.
V priebežnom hodnotení som zatiaľ na druhom mieste. Momentálne tu máme búrku, prší, tak uvidíme čo nám vymyslia na zajtra."

25.05.2017 10:09 - Celkové poradie po 3 dňoch:
1. Farres
2. Štefan Svitko +2m 19s
3. Klymčiw + 7m24s
...
20. Benko - v kat 5-ty
65. Ján Zaťko - 14. v svojej kat
67. Špánik - 4. v svojej kat
79. Zboran - 18. v svojej kat
82. Oboňa - 19. v svojej kat
95. Landl - 9. v svojej kat
112. Rečičár - 23. v svojej kat
121. Oprchal - 14. v svojej kat

20:02 - Výsledky 3 dňa:
1. Štefan Svitko získal 26 sek na Farresa a znížil trochu jeho náskok
2. Farres
3. Cervantes
...
37. Jan Zaťko
54. Vlado Oboňa
68. Tono Zboran
79. Jozef Oprchal
82. Martin Benko
84. Martin Landl
108. Peter Rečičár
113. Richard Špánik

11:23 - Podľa najčerstvejších správ z Grécka, na dnešnej skrátenej špeciálke Štefan Svitko predbehol na trati Klymčiwa a je už v cieli. Na prvom mieste 26 sekúnd pred Farresom.

11:20 - Celkové poradie po 2 dňoch:
1. Farres
2. Štefan Svitko
3. Klymčiw
18. Martin Benko
58. Richard Špánik
73. Ján Zaťko
80. Anton Zboran
85. Vlado Oboňa
97. Martin Landl
116. Peter Rečičár
128. Jozef Oprchal

09:20 - Info od Števa Svitka o včerajšej etape, kde skončil ako druhý:
"Dnes dosť dlhá etapa, štartoval som prvý a aj keď to nebolo až tak ťažké na navigáciu urobil som jednu väčšiu chybu, kde som trochu stratil.
Farres išiel dnes rýchlo a dal mi hodne.
Zajtra máme skrátenú, iba 44km etapu pretože to museli upraviť pre dážď, údajne by to bolo veľmi nebezbečné."

24.05.2017 08:19 - V článku už nájdete správy od našich, Lanďa, Vlada, Doda a spol z prvej veľkej etapy ktorá sa šla včera a bola v druhej meranej časti poznačená búrkou a blatom.

14:47 - Aktuálne prví jazdci dorazili na druhý meraný úsek SS2. Času ešte nevieme. Ale v celkovom poradí je 1. Štefan Svitko s náskokom 1m 55s na Farresa a 3m5s na tretieho Klymciwa. Výsledky ďalších SK jazdcov ešte nie sú známe.

23.05.2017 10:38 - Pretekári sú už dnes na trati 2. dňa kde ich čakajú dva merané úseky SS1 a SS2 a celkovo 313 km. Tí najrýchlejší už prešli SS1 aktuálne 14 jazdcov. Na čele je Štefan Svitko len 9 sek pred Klymčiwom a 3. Farres

19:06 - V článku už nájdete report od našich od Landala a spol, ako sa komu viedlo i čerstvé foto.

16:59 - Naši v cieli 1. etapy: 1. Štefan Svitko, 2. Farres, 3. Klymciw
...
21. Benko, 46. Zaťko, 50. Zboran, 76. Špánik, 77. Landl, 101. Oboňa, 117. Rečičár.

14:22 - V cieli SS1 je 23 pretekárov. Štefan Svitko je potvrdený na 1. mieste a to sa už dnes asi nezmení. Počkáme si na ďalších našich jazdcov.

13:00 - Čerstvé správy z Hellasu: Štefan Svitko vyhral (1:26:00) 73 km špeciál s náskokom 55 sec na Farresa (1:26:55).

12:55 - Keďže v grécku je o 1 hod viac ako u nás tak pred 50 min začal prológ Hellas Rally Raid 2017 z ktorého máme hneď skvelé správy. Na CP1 vedie Štefan Svitko pred Dakarským jazdcom Farres-om, tretí zatiaľ Ondrej Klymciw.

07:47 - V článku už nájdete krátky report od Landala z prebierok ako aj časový harmonogram a zoznam Slovákov na štarte Hellas Rally Raid 2017.

22.05.2017 07:45 - Slováci sa aj tento rok zúčastnia na gréckej Hellas Rally Raid, a to na čele so Števom Svitkom. Okrem neho tam nechýbajú ani ďalší známi rallysti ako Benko či veterán Ján Zaťko, ale aj borci zo Slovak 4 Rally Teamu. A práve Landal z tohto tímu bude posielať každý deň reporty a fotky z tohto 6-dňového súťažného podujatia.

Slováci na Hellas 2017:

Št. č. Meno Priezvisko Kraj. Moto Model Kat. Cl.
2 Stefan Svitko SK KTM XC450 Elite
306 Vladimir Obona SK KTM EXC 500 M3
315 Anton Zboran SK KTM ktm 500exc M3
318 Martin Benko SK KTM 500 M3
319 Jan Zatko SK KTM EXC500 M3 V
327 Peter Recicar SK KTM EXC 500 M3
403 Martin Landl SK KTM LC4 640 R M4
404 Robert Pavlik SK KTM KTM 640 R M4
405 Jozef Oprchal SK KTM 690 R M4
413 Richard Spanik SK KTM 690R M4

Časový harmonogram:

22.05.2017 13:00 - 18:00 Prológ
22.05.2017 21:00 - 22:00 Oficiálna štartovná ceremónia
23.05.2017 08:00 2. deň
24.05.2017 09:00 3. deň
25.05.2017 08:00 4. deň
26.05.2017 09:00 5. deň
27.05.2017 08:00 6. deň
28.05.2017 09:00 7. deň
28.05.2017 21:00 Cieľová ceremónia v Nafpaktos

Video: Hellas Rally Raid 2017

Ďakujeme partnerom: Kongsberg automotive, BDO, Barister legal, Intech Slovakia, Aukčné centrum, O2 Bussines Services, MotoCorse, PK Karavany, KTM Bratislava, D+K Service, Contec Plus.

Partneri S4RT pre sezónu 2017
Partneri S4RT pre sezónu 2017

Pridané: 28.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Slovak 4 Rally Team v sezóne 2017:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (14)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

rossier-10-2019-side

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 336943 | Včera: 247441