Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovenský úspech na ME v Cross country rally v Maďarskom Bugaci 2017

Pridané: 30.03.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3490 [Šport - Rally]

Prvé tohtoročné podujatie Majstrovstiev Európy v Cross Country Rally, sa uskutočnilo posledný marcový víkend v Maďarskom Bugaci. V kategórií štvorkoliek bolo prihlásených 9 jazdcov, z čoho 3 miesta patrili ženám. Za Raid Adventure Team sa na štart postavila Sandra Ulrichová na Yamahe Raptor 700R, so štartovým číslom #126.

Na piatok boli naplánované preberania a 50 km prejazd z Kecskemétu do Bugacu. Preberanie prebehlo bez problémov a na briefingu sa jazdci dozvedeli, že sa piatkový prejazd ruší. Súťaž teda začínala v sobotu pred štartovým uzavretým parkoviskom.

V sobotu sa išli tri rýchlostné skúšky, každá s dĺžkou 107km. Počasie od rána prialo tejto súťaži, slnko svietilo a teplota sa hýbala okolo 18°C. V prvej rýchlostnej skúške sa Sandra dostala za štvorkolkára, ktorého v prachu nebolo možné predbehnúť a tak niekoľko kilometrov bojovala s dýchaním a prachom v očiach, až sa jej napokon podarilo dostať sa pred neho a pokračovať ďalej. Síce si to odniesli pľúca a hlasivky, ale zaslúženou odmenou jej bolo po prvom meranom úseku 1. miesto v triede FIM-E WOMEN a 3. miesto celkovo. Nasledoval 30 minútový servis a opäť štart. Druhý krát už bola trať podstatne rozbitejšia. Zopár súperov malo problém s navigáciou, nakoľko pásky boli rôzne potrhané a po odfukované do iných smerov, ale Sandre sa naďalej darilo. Tento krát vyhrala v ME kategórie WOMEN Oľga Roučková z Českej republiky.

Sandra Ulrichová -  ME v Cross country rally 2017, Bugac, Maďarsko
Sandra Ulrichová - ME v Cross country rally 2017, Bugac, Maďarsko

Tretia selektívna sekcia sa išla už v opačnom smere. Trocha sa ochladilo, zašlo slnko a trať bola po dvoch kolách už dosť rozjazdená. Zhruba na 20 kilometri stála Agáta Stefaniak čo bol signál, že sa Sandrin náskok zväčšuje. Následne sme sa dozvedeli, že jej štvorkolka úplne zastavila v dôsledku chyby v elektronike a Oľga naopak zablúdila a taktiež stratila drahocenné minúty.

Podvečer sa netrpezlivo čakalo na výsledky, no ihneď po ich vyvesení sme so zdesením zistili, že Sandra dostala za poslednú rýchlostku maximálny čas a hodinovú penalizáciu. Na riaditeľstve sme sa však dozvedeli, že išlo iba o omyl, tak nasledovali ďalšie nekonečné minúty čakania a taktiež pochybností.

Zhruba za 20 minút prišli nové výsledky, Sandra skončila na fantastickom 2. mieste v ME WOMEN iba 3 minúty za Oľgou. Celkovo v ME OPEN BAJAS sa umiestnila na 4. priečke, a 3. miesto jej uniklo len o vlások. Domov teda odchádzame s dvoma pohármi a skvelým pocitom zo začiatku sezóny. Najbližšia súťaž sa bude konať v Bulharsku koncom júla.

Text/foto: Raid Adventure Team Zdroj: SMF

Pridané: 30.03.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať