Pridaj aj ty cestopis!

Denis Vanko na ME quadcross 2016 v Estónsku v TOP 10

Pridané: 09.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2808 [Šport - Motocross]

V estónskom Kivioli sa uskutočnilo záverečné podujatie seriálu ME ITP Quadcross 2016 na ktorom úspešnej štartoval slovenský reprezentant Denis Vanko, ktorý na náročnej trati obsadil v súčte dvoch finálových jázd krásne 9.miesto.

Podujatie sa uskutočnilo na výborne pripravenej trati avšak za výdatného včerajšieho a nočného dažďa, čo potrápilo organizátorov a hlavne štartujúcich jazdcov. Výborný výkon podal na podujatí domáci jazdec Kevin Saar, ktorý vyhral v prvej jazde zvíťazil a v druhej obsadil tretie miesto, čo mu zabezpečilo celkové víťazstvo na domácej trati v Kivioli pred krajanom Martinom Filatovom a tretím Romnom Gwiazdom z Poľska.

Mladý Slovenský jazdec Denis Vanko obsadil v silnej konkurencii v prvej jazde krásne 10. a svoj výkon zopakoval i v jazde druhej, kde mu patrila 11.priečka Do celkového hodnotenia ME si pripísal 21 bodov.

V dramatickej prvej jazde mal smolu vedúci jazdec priebežného poradia ME Adrian Mangieu (FRA), ktorý bol účastníkom zrážky troch jazdcov hneď v jej úvode. Mangieu síce ako jediný v jazde pokračoval, ale v cieli bol až na 18.mieste. V druhej jazde skončil na druhom mieste, avšak ani to mu nestačilo na to, aby získal tohtoročná európsky titul. Jeho najväčší súper Edgars Mengelis z Lotyšska obsadil v prvej jazde druhé miesto, v druhej jazde boli cieli na 4.mieste, avšak pri meraný hluku dostal penalizáciu a nakoniec skončil v druhej jazde na 9.mieste, ale i to mu stačilo k zisku titulu majstra Európy ITP quadcross 2016. Len štyri body za ním skončil v ME Adrian Mangieu z Francúzska a z titul II. vicemajstra Európy 2016 získal Mike Van Grinsven z Holandska. Denis Vanko svojim vynikajúcim výkonom v Estónsku si k 4 bodom pripísal ďalších 21 bodov a v konečnom hodnotení ME mu patrí 26.miesto z celkového počtu 62 štartujúcich quadistov.

Kompletné výsledky z Kivioli a konečné poradie ME quadcross nájdete na stránke: www.fim-europe.eu/events/254

Pridané: 09.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať