Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Zraz Jawa 250-350 Perák 2015 v Brezne

 Zdieľať

Pridané: 04.08.2015 Autor: Branislav Brečka - brano123
Čitatelia: 8610 [História]

Zraz historických motocyklov Jawa Perák konaný v Brezne 6. 6. 2015.

Peraky znovu na horehroní

Veterán klub Banská Bystrica usporiadala dna 6.6.2015 v poradí už piaty ročník značkového zrazu Jawa 250-350 Pérák. Tak ako predošlého ročníku sa zraz konal na Horehroní v Brezne . Tohtoročný zraz bol venovaný motocyklovému pretekárovi Jánovy Tomášovi. Ján Tomáš majster športu privítal všetkých účasníkov na námestí v Brezne. Po výstave motocyklov na námestí M.R. Štefánika sa jazdci vybrali na trať dĺžky 136 km.

Ján Tomáš - Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne
Ján Tomáš - Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne

Trať viedla prekrásnou prírodou Horehronia. Brezno smer Pohronská Polhora sedlo Zbojská. V meste Tisovec sme si urobili prvú prestávku. Nasmerovali sme naše stroje na miestnu železničnú stanicu. Tam nás už čakali pracovníci miestneho klubu Občianske združenie Zubačka. Po ucelenej prednáške vo výstavnej miestnosti a po pozretí vystavovaných exponátov nás čakalo ešte väčšie prekvapenie. V jednej z budov železničnej stanice nás očarili vystavované historické vagóny a hlavne parná lokomotíva čerstvo zgeneralkovaná. Nedá sa to opísať treba tam prísť a pozrieť.

Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne
Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne
Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne
Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne

Chcem aj touto cestou poďakovať všetkým nadšencom tohto združenia za ich prácu na záchrane tejto historickej ozubnicovej železnice jedinej funkčnej v strednej Európe. No jazda musela pokračovať po krátkom presune na námestie v Tisovci sme sa zastavili v miestnom podniku na krátku prestávku. Pri koláčiku a kávičke sa účastníci rozprávali o svojich zážitkoch s tejto výstavy.

Ďalšia časť trasy viedla smerom Tisovec smer Muráň kto pozná túto cestu vie aká je prekrásna príroda v tejto časti Slovenska. A ešte krajšia je trasa Muráň – Červená skala. Teraz hovorím o prírode nie o kvalite asfaltu.

Posledná zastávka na trati bola v obci Polomka. Tu sme nechali trošku vychladnúť naše Peráky a osviežili sme sa studenou kofolou. Posledná jazda smerovala do Hotelu Drotár v obci Hronec . Po príjazde posledného jazdca nasledovalo výdatné pohostenie. Ján Tomáš poďakoval organizatorovi zrazu a aj účasníkom za príjemnú akciu a bol rád že si zaspomínal na staré čaši. Za organizátorov zrazu veterán klub Banská Bystrica. Som sa poďakoval účastníkom a poprial som šťastnú cestu domov.

Video: Zraz Jawa Perák 250-350 v Brezne

S pozdravom o rok takto zas v Brezne.

Pridané: 04.08.2015 Autor: Branislav Brečka - brano123 Zdieľať

Súvisiace články:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 134826 | Včera: 205171