Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Svet motocyklov číslo 6/2015

 Zdieľať

Pridané: 02.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4517 [Novinky - Čo nového v tlači]

V predaji je už nové číslo časopisu Svet motocyklov, čo zaujímavé v ňom nájdete?

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

TEST: KAWASAKI VERSYS 1000

Motocykle kombinujúce pohodlný posed cestovného endura, pohonnej jednotky s vysokým
výkonom a športovo naladeného podvozku sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou ponuky
najväčších svetových výrobcov. Výborne fungujúci model Kawasaki Versys 1000 je pekným príkladom akú dôležitú úlohu pri rozhodovaní o kúpe zohráva atraktívny dizajn. Hranaté tvary
predchádzajúcej generácie sú už minulosťou. Tohtoročná novinka prichádza s agresívne
tvarovanou kapotážou hodnou športovoturistického modelu Kawasaki.

BIKE EXIF: BONNEVILLE STREET TRACKER

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

Americká plochá dráha je v súčasnosti veľká vec nielen za morom, ale už aj u nás v Európe. Rossi, Marquez a mnohí ďalší známi jazdci využívajú Flat Track ako výborný tréning a do Moto GP dokonca prepašovali pózu šúchajúcej sa čižmy po asfalte. Vo svete tuningu sú novodobým hitom úpravy v štýle Street Tracker. Z výberu tých najlepších stavieb na BikeExif.com tentokrát vyberáme Street Tracker z dielne Bonneville Performance.

BIKERS CENTRUM SLOVAKIA - ŠTVRTÁ PÄTROČNICA 2011-2015

V posledných troch čísla Sveta motocyklov sme sa venovali predchádzajúcim trom etapám trnavského Bikers Centra Slovakia. Dnes si v skratke zhrnieme posledných päť rokov 2011-2015, ktoré uzatvárajú dvadsiate výročie tejto firmy.

Test: BMW S1000XR

Keď sa pred rokmi začalo pošuškávať o superbike z produkcie nemeckej fabriky BMW, ľudia to brali s rezervou. Ešte pri uvedení na trh sa niektorí na S1000RR dívali cez prsty, no potom to prišlo – úspechy na športovom poli, potom celkom pochopiteľne aj úspechy v predajných číslach. Stalo sa nečakané, RR-ko sa vydarilo hneď na prvý pokus. V novej štvorvalcovej
famílii nedávno pribudol odstrojený „naháč“ S1000R s nemenej športovým temperamentom
a do tretice prichádza verzia s prívlastkom XR.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

TUNING: HARLEY-DAVIDSON STREET 750

Posledná aprílová streda sa v Harley-Davidson niesla v znamení Dark Custom. V pražskom klube Lávka sa totiž uskutočnila Dark Custom Party, ktorej hlavným bodom programu bolo vyhlásenie víťazov súťaže The Battle of the Kings regiónu strednej a východnej Európy.
Titul Kráľa Customov získalo pražské dílerstvo, ktoré svojou prestavbou zaujalo najviac hlasujúcich.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

POŽIČOVŇA - motorent.sk

Je veľa dôvodov, prečo si človek chce požičať motorku. Tak napríklad sa chystáte na poriadnu dovolenku, no netrúfate si ju absolvovať na vašej malej, nepohodlnej, starej, či nespoľahlivej motorke. Možno len nemôžete vydržať pár dní bez motorky počas servisu. Alebo máte na motorku čas len pár dní v roku, takže sa vám neoplatí vlastniť ju
a jednoduchšie je požičať si?

TEST: YAMAHA YZF-R3

Veľa mladých ľudí sníva o štýlovej, ľahko ovládateľnej motorke so slušným výkonom, s ktorou by mohli zažiť veľa zábavy. Ak patríte medzi nich a ste držiteľom vodičského oprávnenia skupiny A2, mali by ste spozornieť, lebo najnovší prírastok značky Yamaha je určený práve vám. Športový model YZF- R3 má ambíciu byť rovnako užitočný a zábavný pri každodennom využití v meste, ako i na pretekárskom okruhu.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

AKCIA: BMW MOTORRAD DAYS 2015

Máj je jednoznačne najkrajším mesiacom v roku na jazdenie, pretože sa príroda naplno prebúdza k životu. Severovýchodné Slovensko je zákrutovým rajom a miestom s nádhernými lesnými cestami. A motocykle BMW sú ideálnymi turistickými strojmi. Všetky tieto tri ideály sa spojili na akcii BMW Motorrad Days Slovensko 2015.

TEST: HONDA CB 125F

V kubatúre 125 dnes kraľujú skútre, o tom niet pochýb. Vďaka automatickej prevodovke sú legislatívne zvýhodnené tým, že na nich možno jazdiť s automobilovým vodičákom. Stále sa však nájdu takí, ktorí namiesto skútra chcú „skutočnú“ motorku. S radením, so spojkou, skrátka so všetkým, čo k tomu patrí.

TECHNIKA: KONŠTRUKCIA PODVOZKU

V porovnaní s konštrukčne zložitými systémami zavesenia predného kolesa, ktorým sme sa bližšie venovali v minulom čísle, je zavesenie zadného kolesa oveľa jednoduchšie. Na rozdiel od predného kolesa ho totiž nemusíme riadiť. Vďaka tomu sa využívajú výlučne kyvné vidlice, takzvané „kývačky“, ktoré v základe delíme na dvojramenné a jednoramenné. Pri ich návrhu sa musí zohľadniť aj spôsob akým sa krútiaci moment prenáša na zadné koleso.

TEST: SUZUKI ADDRESS

V Európe sa tešia veľkej obľube luxusné skútre Burgman povestné vysokou úrovňou
komfortu a výbavy. V ponuke Suzuki však chýbal praktický cenovo dostupný skúter
s jednoduchým ovládaním, s ktorým by bol život v meste oveľa jednoduchší. S príchodom
novinky Suzuki Address sa situácia mení.

DÔLEŽITÝ KUS KOVU

Naše dvojkolesové krásky a tým samozrejme aj náš pokojný spánok si zaslúžia istoty v podobe spoľahlivej ochrany pred nenechavcami. Poslúžia k tomu kusy poctivého „železa“... Jeho podoby sú rôzne, účel je však jediný!

SHAD SEDADLÁ & KUFRE

Predstavujeme vám španielsku firmu Shad, ktorá je najväčším výrobcom motocyklových sediel v Európe, a zároveň jeden z najväčších a najvýznamnejších výrobcov plastových motokufrov na svete. Je to značka, ktorú si dnes každý spája s najvyššou kvalitou, výnimočným dizajnom a širokou ponukou rôznych motocyklových doplnkov.

MOTOZRAZ SVETA MOTOCYKLOV, 13. - 16. AUGUSTA 2015

Dlhé a určite aj horúce... Okolo polovice augusta to bude na východe motorkami a motorkármi žiť, v kalendári je opäť neodmysliteľný Motozraz Sveta motocyklov na Zemplínskej šírave. Kto zažil – vie, kto nezažil, ten má teraz šancu...

TEST: HARLEY-DAVIDSON XL 883 SPORTSTER IRON

V dobe, keď je polovica vecí na svete z plastu, poteší zvezenie na motorke, ktorá pôsobí poctivým oceľovým dojmom. Vyskúšali sme Sportster 883 Iron, ktorý bol ešte donedávna
najlacnejším modelom z produkcie Harley-Davidson.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL

Jazda na motorke ponúka veľa rôznych zážitkov. Dynamiku, rýchlosť, voľnosť...
To všetko je úžasné. Nad tým všetkým však ešte stoja zážitky zo zákrut.

MOTOŽIENKY NA ZELENEJ VODE

Minulý rok sme objavili jednu neskutočne milú kočku Luby, ktorá zorganizovala veľmi vydarené babské uzatvorenie sezóny. Teraz na jar dala dokopy ešte viac báb, s ktorými si
spoločne urobila prvú spoločnú tohtoročnú jazdu.

JAZDENÁ KAWASAKI VN 700/750/800/900

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa klasické motorky v priebehu rokov vôbec nemenia. No pri pohľade na časovú os modelu Kawasaki VN môžete krásne vidieť, ako nám za 30 rokov VN 900, alebo v Amerike nazývaná Vulcan 900 dospela do krásy.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

OFF ROAD SPECIAL

AKTUALITY OFF ROAD

TEST: YAMAHA WR 250F

Z ďalekého východu sa len sporadicky dočkáme súťažného enduro špeciálu, prípadne inovácie staršieho modelu. Zdá sa, že pre Japoncov nie je táto kategória veľmi dôležitá. Výnimkou je Yamaha, ktorej čerstvú novinku sme si vyskúšali.

PREDSTAVENIE: TGB BLADE 1000 EFI LT

Štvorkolky ako také za posledné roky zaznamenali veľký rozmach a podľa hesla „s jedlom rastie chuť“ sa zákazníci právom dožadujú niečoho lepšieho, väčšieho, výkonnejšieho... TGB tieto žiadosti nenechala nepovšimnuté.

ŠKOLA JAZDY V TERÉNE

Pokiaľ chcete s prehľadom zvládať terén, musíte sa vyzbrojiť určitou dávkou trpezlivosti pri tréningu. No musíte tiež vyzbrojiť svoj stroj, aby toto poslanie zvládol bez ujmy. S jedným aj s druhým vám pomôžeme. V tejto časti školy jazdy vám poradíme ako do drsného terénu vyzbrojiť svoju motorku.

Svet motocyklov číslo 6/2015
Svet motocyklov číslo 6/2015

Pridané: 02.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

06-MG-Stevio-side

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 76256 | Včera: 123270