Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

51. Zlatá prilba SNP 2014 sa stala korisťou Martina Vaculíka

Pridané: 04.09.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3238 [Šport - Plochá dráha]

Posledná augustová nedeľa (31.8.2014) priniesla skrátenú verziu 51. ročníka pretekov o Zlatú prilbu SNP. Počasie od rána robilo vrásky organizátorom, no nakoniec sa umúdrilo a preteky sa začali podľa harmonogramu slávnostným nástupom a zoskokom parašutistov.

Preteky sprevádzali viaceré pády, kde asi najhoršie dopadol ukrajinský pretekár Stanislav Melničuk, ktorý bol ošetrený v sanitke a následne prevezený do nemocnice. V závere pretekov sa tento ukrajinský pretekár vrátil z nemocnice s obviazanou rukou a zašitou spodnou perou. Pády neobišli ani slovenských juniorov, no tí nemali vážnejšie zranenia. Bohužiaľ, v druhej polovici základných rozjázd opäť začalo pršať, čo sa nakoniec odrazilo aj na kvalite dráhy a následnom pokračovaní podujatia. Po odjazdení základného rozpisu, teda 16. jazdách, najlepší šiesti pretekári, ktorí sa mohli zúčastniť aspoň finálovej jazdy, odmietli nastúpiť na štart v pomere 4 ku 2. Teda až 4 povedali, že nechcú nastúpiť. A tak bol pretek ukončený bez semifinálových jázd, opravnej jazdy a bohužiaľ aj bez finálovej jazdy. Diváci videli dekorovanie víťazov podľa výsledného poradia jazdcov, ktoré bolo stanovené podľa bodov a umiestnení v základnom rozpise. Počasie v tejto sezóne nepraje ani plochej dráhe a pre zabezpečenie bezpečnosti jazdcov sú bohužiaľ preteky skracované.

V základnom rozpise sa najviac darilo domácemu Martinovi Vaculíkovi, ktorý vyhral všetky 4 rozjazdy a tak získal 16 bodov. Na druhom mieste so ziskom 14 bodov skončil Martin Gavenda, ktorý vyhral 3 rozjazdy a v jednej rozjazde skončil na treťom mieste za Martinom Vaculíkom a Kamilom Brzozowskim. Na treťom mieste tak isto so ziskom 14 bodov, no však len s dvomi víťazstvami a dvomi druhými miestami skončil Kamil Brzozowski.

Martin Vaculík na Zlatej prilbe zvíťazil už tretí krát a tak od zisku veľkej putovnej zlatej prilby SNP ho delia ešte dve víťazstvá, keďže potrebuje zvíťaziť päť krát celkovo, alebo tri krát za sebou.