Taliani ovládli ME malých motocyklov v Chebe

Pridané: 13.08.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2500 [Šport - Ostatné]

Za krásného letního počasí se v chebské Kart areně Ypsilonka uplynulý víkend uskutečnila vskutku ojedinělá motoristická akce. O evropské primáty zde bojovali mladí talenti v kategoriích Mini Moto a Mini GP.

V tom nejlepším světle se po celý závodní víkend prakticky ve všech třídách ukazovali italští jezdci. Fanoušci, kteří do Chebu dorazili, se ale těšili především na výkony českých jezdců. Ty však v některých případech provázela smůla, jako tomu bylo například u Ondřeje Honzáka, který do prvního závodu třídy Junior A startoval z pole position, ale kvůli technickým problémům jízdu nedokončil. Ve druhé jízdě si sice Honzák spravil chuť třetím místem, ale ve třetí vyšel kvůli pádu opětovně bodově na prázdno.

Česká vlajka i tak ale vystoupala na stupně vítězů zásluhou Jonáše Kocourka, který si v tomto závodě připsal skvělé třetí místo. Třída Junior A se po celý víkend nesla v duchu soubojů Itala Falzoneho a Nizozemce Veijera. Oba získali sice shodně 90 bodů, ale více štěstí stálo na straně italského závodníka, který zvítězil ve dvou ze třech závodů a stal se tak novým mistrem Evropy ve třídě Junior A.

Italská nadvládla se potvrdila i ve třídě Senior Open 50, kde se hlavního slova ujali Michael Carbonera a talentovaná dívka Roberta Ponzianiová. Carbonera však ani jednou nepustil svou krajanku na nejvyšší stupínek a tak se zaslouženě radoval z titulu mistra Evropy. Za stříbrnou Ponzianiovou se velmi tvrdě bojovalo o třetí příčku. Ze souboje dvou slovinských jezdců Janiho Medose a Jana Poropata vyšel vítězně první jmenovaný. Pěkné páté místo vybojoval v tvrdé konkurenci Martin Děkan.

Své želízko v ohni měla Česká republika i ve třídě Mini GP 50, kde v konkurenci především italských jezdců bojoval loňský mistr Německa Ondřej Vostatek. Ten však hned v úvodním závodě nebodoval a i přes třetí místo ve druhém závodě bylo velmi obtížné, dostat se zpět na vrchol. Vostatek si nakonec připsal pěkné páté místo.

Třída Mini GP 50 patřila především Italovi Davidemu Baldinimu a španělskému jezdci Danielovi Holgadovi Mirallesovi. S nadsázkou by se dalo říct, že již tradičně byl v Chebu rychlejší Ital, jenž se tak stal novým mistrem Evropy. Třetí místo vybojoval další italský závodník Matteo Berte.

Českou vlajku držel velmi vysoko Petr Svoboda v Honda NSF European Cupu. V tomto pohárovém klání nestartoval ani jeden italský jezdec a trofej za první místo se tak stala kořistí Fina Peeta Paavilainena. Druhý byl klasifikovaný Němec Dirk Geiger a pohár za třetí místo si odnesl český reprezentant Petr Svoboda.

Italští jezdci tedy v Chebu ukázali svou sílu, když vybojovali celkem 3 tituly, ze čtyř tříd. Česká výprava se na domácí půdě také neztratila, vždyť dvě třetí místa zásluhou Kocourka a Svobody jsou skvělým výsledkem.

Pridané: 13.08.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať