MM SR v motokrose „SMX CUP 2014“ Lovčica 15.06.2014

Pridané: 16.06.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4471 [Šport - Motocross]

Štvrté podujatie sezóny 2014 sa uskutočnilo na tradičnej prírodnej trati v Lovčici neďaleko Žiaru nad Hronom. Zúčastnilo sa ho 81 jazdcov z Maďarska, Ukrajiny, Čiech a Slovenska. Slnečné počasie spôsobovalo rýchle vyschýnanie trate, kvôli čomu bol zvolený harmonogram pretekov s častejšími prestávka na polievanie. Jazdci si pochvaľovali výbornú organizáciu a diváci zasa vydarené súboje vo väčšine kategórii.

Kategória MX85 sa vyznačovala dvojnásobným rýchlym štartom pre Jaroslava Dubóciho z Košíc (MAXX SPORT CLUB SLOVAKIA). Svoje postavenie si však ani v jednej z finálových jázd neudržal až do konca, keď podľahol dvakrát víťazovi Šimonovi Joštovi (OSIČKA – PFELI MX TEAM) a raz tretiemu Jozefovi Posluchovi (POPPER RACING TEAM). To z neho urobilo nakoniec druhého na stupienku víťazov. Nešťastie sa lepilo na päty Jozefovi Posluchovi, ktorý v druhej jazde hneď po štarte spadol a musel sa dopredu prebíjať celkom zozadu.

Juniorská kategória ponúkala pekné momenty pri sledovaní ako si Tomáš Kohút (SMX TEAM) chránil svoje prvenstvo pred druhým Denisom Polášom a tretím Akosom Rozgonyim (HUN).

V kategórii MX4 jednoznačne dominoval Petr Dokopil (KRTZ team), ktorý v prvej jazde musel zdolať druhého Róberta Flendrovského (DEROMETAL team) a v druhej jazdce musel predbehnúť Petra Pipicha (Motoklub Medzibrod), ktorý mal výborný štart. Tretie miesto celkovo obsadil Pavol Strnisko (STK-Pezinok) a Peter Pipich skončil na 5. Mieste.

Top trojka v rámci kategórie MX4 nad 50 rokov dopadla víťazne pre Štefana Juráša, s druhým miestom odchádzal Ivan Rusnák a tretí skončil Ukrajinec Vladimír Zavadetsky. Triumfálne dve finálové jazdy v MX1 systémom štart-cieľ predviedol Martin Žerava (HP moto team). V oboch finálových jazdách bol na druhom mieste Jiří Čepelák (SMX team) a tretí skončil Michal Votroubek (BV elektronik). Víťazná trojka MX1 týmto poputovala celá do Čiech.

Výbornú formu ukazoval v Lovčici Tomáš Šimko (SMX team), ktorý sa celý čas držal medzi vedúcimi jazdcami. V prvej jazdce ho v poslednom kole zdolal víťaz kvalifikácie Erik Huggecz z Maďaska (Motoman team), v druhej sa však nedal a triedu MX2 celkovo zvíťazil. Erikovi potom patrila druhá priečka a tretie miesto obsadil Tomáš Paul.

Nasledujúce podujatie SMX CUP-u 2014 sa bude konať 6.7. 2014 vo Veľkých Uherciach. Dovtedy si môžete ešte užiť Majstrovstvá Európy v kategóriách EMXopen, EMX65, EMX85 v Šenkviciach už v nasledujúci víkend (28.-29.6.2014).

Autor foto: Vladislav Baniari
Autor TS: Radka K. Mazáková

Pridané: 16.06.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať