Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Wilde Bike Day 2004

 Zdieľať

Pridané: 09.08.2004 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 11163 [Šport - SuperMoto]

Poslednú júlovú sobotu sa na parkovisku pri prešovskej športovej hale konali Otvorené majstrovstvá SR v supermote spojené s exhibíciou kaskadérov.

Celé podujatie nieslo názov Wilde Bike Day a vzniklo spoluprácou Wilde Horses MC a Yamaha Petro a spol. Prešov. Vstupné 80 na hlavu,Vám umožnilo pohodlne odparkovať svoj stroj, občerstviť sa v niektorom zo stánkov s občerstvením prípadne pozrieť si celé preteky z "tribúny", ktorú tvorili schody vedúce do športovej haly.

Celé dopoludnie bolo vyhradené pre zoznamovacie, voľné ako aj merané tréningy. Poobedie teda patrilo finálovým jazdám. Tie boli rozdelené na dve časti a v každej z nich si mohli zmerať sily hobby jazdci, 450cc, junior, skúter a trieda open.

Výsledky:

  OPEN:
 1. Michal Solík (SR)
 2. Ján Mikulák (obaja SR)
 3. Atilla Zoka (Maď.)
  450 cc:
 1. Martin Weintritt (Rak.)
 2. Atilla Kücz (Maď.)
 3. Ľuboš Kollár (SR)
  Hobby:
 1. Tibor Sinka (SR)
 2. Ivan Arvay (obaja SR)
 3. István Krajcsik (Maď.)
  Junior:
 1. Jana Bártová (ČR)
 2. Benjamin Onodai (Maď.)
  Skúter:
 1. Peter Vállyik
 2. Peter Rauch
 3. Henrich Megela (všetci SR)

Po skončení aj druhých finálových jázd nasledovalo vystúpenie Jany Bártovej, Martina Křousteka a Pepu Sršňa.

Len 13-ročná Jana (jediná žena v Európe v skokoch ponad kamión) "položila do smútku" určite kopec z tých, ktorí sa doma na lúke za dedinou ukazujú ako vedia skákať. Ale niet sa čomu čudovať, keď jej trénerom je Pert Kuchař (ktorý patrí medzi svetovú špičku freestyle motocross-u)...

Po nej prišiel na rad Martin Křoustek so svojim trialom (viacnásobný majster ČR, halový majster Nemecka, účastník seriálu MS). Končatiny si rozhýbal skokom, na už zjavne nepojazdnú plechovku, či vedľa stojaci valec s výškou 1,5m. Po kvalitnom zahriatí pneumatík efektným gumovaním a brzdovej kvapaliny a kotúčoch stoppie len pár centimetrov od prihliadajúcich divákov, si pozval na "parket" dobrovoľníka. Ten, ležiac na zemi na chrbte, "opatroval" medzi svojimi stehnami nafúknutý balón. Martin sa mu ho pokúsil prasknúť ako inak ak nie stoppie-m. Na druhý pokus sa to podarilo. Potom nasledovalo skákanie cez ležiacich ľudí. Najprv 4, potom 6 a nakoniec 8. Pri tých ôsmich si však s nimi trochu zažartoval a namiesto preskoku ich prešiel po zadniciach :))

Ako posledný sa predstavil Pepa Sršeň (svetový rekord v jazde na prednom kolese, účastník svetových kaskadérskych show) na Fazer-ovi. Aj on poctivo zahrieval gumy aj kotúče. Wheelie, stoppie, burnout? Žiaden problém. A že sa nedá zastaviť bez použitia prednej brzdy a s rukami za chrbtom? Neverte tomu :o). Nedarí sa Vám postaviť motorku na zadné? Pepa Vás presvedčí, že to ide aj keď sedíte na nádrži. A ak sa Vám náhodou spolujazdkyňa sťažuje, že sa jej za Vami nepohodlne sedí, ukážte jej nasledujúce obrázky. Určite začne byť rada, že sa môže tak komfortne voziť. :) Na otázku moderátora, či sa dá jazdiť aj s prázdnou gumou to Pepa roztočil. A točil až dovtedy, kým si zadná guma naposledy nevydýchla. Potom dostal moderátor jasnú odpoveď. Nieže sa len dá jazdiť s prázdnou gumou ale aj jazdiť na zadnom či na prednom.

Po tomto vystúpení nasledovalo žrebovanie tomboly o vecné ceny. Pre motorkárov bola pripravená After party na Domaši - Valkov.

Miernym nedostatok tejto vcelku vydarenej akcie bolo nezvládnutie ľudí pri vystúpení Pepu Sršňa. Niekedy to bolo fakt o chlp.

Pridané: 09.08.2004 Autor: Jaro Harly Jerga Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

aprilia-day-05-06-2024

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 103166 | Včera: 152110