Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Víkendové podujatia SMF -Zlatá Prilba SNP v Žarnovici, MM SR Supermoto Visonta, reg. pohár v motokrose Bardejov a ďalšie svetové podujatia s účasťou Slovákov

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 23.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4575 [Šport - Ostatné]

SMF pozýva cez víkend na nasledujúce podujatia: Zlatá prilba SNP – preteky na plochej dráhe Žarnovica, MM SR Supermoto Visonta - Gyöngyös a Reg.pohár v motokrose východ – V+S Welding Cup 2013, Bardejov. Do pozornosti dávame aj podujatia so slovenskou účasťou: ME Enduro v ČR so 14-timi jazdcami SMF a Motokrosový festival v Matterley Basin.

Plochá dráha: Zlatá prilba SNP – preteky na plochej dráhe Žarnovica

Poslednú augustovú nedeľu, tak ako každý rok, Automotoklub Plochá dráha Žarnovica organizuje preteky o Zlatú Prilbu SNP na počesť obetí Slovenského národného povstania. Tohto jubilejného 50. ročníka sa zúčastní aj päťnásobný víťaz Zlatej prilby SNP – Jiří Štancl, ktorý o svojom vzťahu k plochej dráhe a samozrejme aj k Žarnovici hovorí vo svojej knihe s výstižným názvom – Fenomén plochej dráhy.

Tento populárny medzinárodný pretek na plochej dráhe sa tento rok uskutoční v nedeľu 25. augusta o 13.30 hod. Môžete sa tešiť na špičkových pretekárov z 8 krajín, ktorí sú zárukou vynikajúceho športového zážitku a predvedú zaujímavé boje o malú a veľkú putovnú zlatú prilbu. Toto výnimočné športové podujatie sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Róberta Fica a znamená veľký prínos pre zviditeľnenie sa mesta Žarnovica a Banskobystrického samosprávneho kraja. Pri príležitosti jubilejného ročníka organizátor pripravil na svojej stránke www.speedway.sk aj sériu článkov, v ktorých si pripomíname históriu predchádzajúcich ročníkov Zlatej prilby SNP. Účasť "fenoména plochej dráhy" Jiřího Štancla na podujatí je veľkou cťou pre žarnovickú plochú dráhu a jej fanúšikov. Pri vstupe do areálu sa bude konať autogramiáda jeho knihy s rovnomenným názvom a tak si budú môcť fanúšikovia tohto fenomenálneho jazdca uvedenú knihu zakúpiť a získať aj vzácny podpis 5-násobného držiteľa Zlatej prilby SNP.

Supermoto: MM SR Supermoto Visonta - Gyöngyös

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v Maďarsku vo Visonte uskutoční tretie podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR a Maďarska v supermote tried S1, Prestige, S2, Open, Motostreet.

Záverečné podujatie seriálu sa uskutoční 22.9.2013 v Prievidzi.

Bližšie informácie: Michal Solík – 0904/614318

Motocross: Reg.pohár v motokrose východ – V+S Welding Cup 2013, Bardejov

V nedeľu 25.8.2013 sa na trati Bardejov-Komarov uskutoční štvrté podujatie tohtoročného seriálu Regionálny pohár v motokrose východ – V+S Welding Cup 2013. Záverečné podujatie seriálu sa uskutoční 6.10.2013 v obci Kechnec.

Bližšie informácie: ATV Crossteam Bardejov – p.Ražek 0910/780615

ME Enduro v ČR so 14-timi jazdcami SMF

V dňoch 24.-25.8.2013 sa v Uhlířskych Janoviciach (ČR) uskutoční tretie tohtoročné podujatie seriálu Majstrovstiev Európy enduro. V štartovej listine šampionátu figurujú až 14-ti jazdci SMF.

Na druhom podujatí seriálu vo Francúzsku naši jazdci pre zranenia a vysoké finančné náklady bohužiaľ neštartovali, avšak v susednej českej republike sa predstavia naši jazdci takmer v každej z vypísaných tried (okrem senior E3). Medzi štartujúcimi Slovákmi je i kompletná juniorka, ktorá nás bude reprezentovať na tohtoročnej šesťdňovej motocyklovej súťaži na Sardínii.

V triede junior do 20 rokov sa predstavia hneď dvaja z nominácie na ISDE Lukáš Rosina a Jaroslav Postredný. Zostávajúci dvaja Thomas Hostinský, Jakub Juríček a náhradník Dušan Paulen budú štartovať v triede Junior E2/E3 spolu s Branislavom Bellušom. V juniorskej triede E1 sa po prvý krát na ME predstaví Valér Garaj. Medzi seniormi máme štyroch zástupcov, v E1 to je český jazdec s licenciou SMF Ján Benda a v triede E2 Ondrej Vážny a ďalší dvaja českí jazdci štartujúci s licenciou SMF Martin Voľný a Ján Vašta. Pravidelnými účastníkmi podujatí ME sú i Emil Čunderlík a Ján Zaťko, ktorý budú v triede veterán štartovať i v Uhlířských Janoviciach. Medzi ženami tento rok pre maturitné povinnosti neštartuje Zuzana Gahérová, ale v štart.listine víkendového podujatia figuruje s licenciou SMF Michaela Polívková z ČR.

Program šampionátu začína už v piatok 23.8.2013 administratívnou a technickou prebierkou. V sobotu i v nedeľu na jazdcov čaká cca 60 km dlhý okruh, ktorý absolvujú každý deň 3 krát, s deviatimi špeciálnymi testami. Prví jazdci štartujú v oba súťažné dni o 9,00 hod. V štartov. Listine, ktorú si môžete kompletnú pozrieť www.czechenduro.cz, sú pre zaujímavosť i také mená ako napr. jazdec MS enduro Maurizio Micheluz z Talianska(Senior E1) , Emil Gustavsson zo Švédska ( junior E2/E3) - syn zakladateľa značky Husaberg Thomasa Gustavssona atď.

Motokrosový festival v Matterley Basin – Pavol Repčák na štarte EMX85

V rámci tejto motokrosovej show sa predstaví viac ako 500 jazdcov v jedenástich rôznych kategóriách. V rámci podujatia sa idú všetky majstrovstvá sveta, t.j. MX1, MX2, MX3 a MS žien, súčasne sa tu idú i všetky triedy majstrovstiev Európy: EMX125, EMX150, EMX250 a finálové podujatie mládežníckych tried ME – EMX65, EMX85. Okrem toho tu idú i jazdci svetového pohára veteránov a naviac sa ide i pretek amatérov.

Zo slovenských jazdcov sa v Anglicku po druhý krát postaví na štart Pavol Repčák (#622) v triede EMX85, ktorý si postup na toto finálové podujatie ME EMX85 vybojoval vďaka štvrtému miestu v základnej severovýchodnej zóne šampionátu. Podľa časového harmonogramu trieda EMX85 má tréningy a kvalifikácie na programe v piatok 23.8.2013, finálové jazdy, do ktorých pevne veríme postúpi i Pavol Repčák, sú na programe v sobotu 24.8.2013.

Kompletný časový harmonogram podujatia v Matterley Basin sa nachádza na stránke: www.britmxgrandprix.com

Pridané: 23.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

rossier-10-2019-side

Adamoto Flash

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 176711 | Včera: 248505