Pridaj aj ty cestopis!

MiniGP a Scootre bojovali o body na Pannoniaringu

Pridané: 15.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1552 [Šport - Cestné Motocykle]

V dňoch 10. a 11. augusta sa uskutočnilo 5. podujatie šesťdielneho seriálu MM SR MiniGP a Scooter 2013 na kartingovej dráhe na maďarskom Panoniaringu. Jazdcov po príchode v piatok večer privítalo nevľúdne veterné a daždivé počasie, ktoré sa ale cez víkend umúdrilo a preteky prebiehali za krásneho slnečného počasia.

Technicky náročný okruh merajúci 1070 m poskytol divákom zaujímavé súboje jazdcov vo všetkých triedach. Už po meraných tréningoch bolo jasné, že v popoludňajších jazdách sa bude bojovať o každý centimeter na trati.

V triede Sport, ktorá je výlučnou záležitosťou slovenských jazdcov si prvenstvo odniesol Lukáš Há pred Michalom Nemčovičom a Lukášom Hypským. Títo traja jazdci zvádzali súboj na ostrie noža počas obidvoch jázd. Aj na ďalších pozíciách poskytli jazdci divákom zaujímavé súboje.

V Streetoch bol najúspešnejším jazdcom Adam Bednár.

V triedach Racing a Open slovenskí jazdci bojovali a dosiahli v súčte bodov oboch jázd pódiové umiestnenia.
Víťazstvo v racingoch si vybojoval maďarský jazdec Attila Magda, na druhom mieste skončil jeho brat Sándor Magda a tretie miesto si vybojoval slovenský jazdec Boris Korčák.

Víťazstvo v triede Open vybojoval Attila Gáspár, na 2. mieste bol náš Martin Gudaba, ktorý napriek pádu v prvej jazde stratil šancu na celkové prvenstvo v podujatí. Tretie miesto vybojoval nestarnúci Skaličan Jaro Pecúch.

Trieda MiniGP 50 bola bohatá na účasť jazdcov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska. Celkové prvenstvo si odniesol súčasný líder priebežného poradia Martin Gbelec, ktorý v tejto triede nemá konkurenciu. Na druhom a treťom mieste skončili jazdci z Čiech, Jirka Mrkývka a Lukáš Simon.
Zo slovenských jazdcov príjemne prekvapil v prvej jazde Miško Búlik, ktorý sa z posledného miesta dravou a disciplinovanou technikou jazdy prepracoval na 4. miesto v cieli. V druhej jazde mal po štarte v prvom kole nešťastný pád, po ktorom už v jazde nepokračoval.
Solídny a disciplinovaný výkon v oboch jazdách predviedol Adam Barus, ktorý skončil na celkovom 6. mieste. Dominik Michalovič skončil celkovo siedmy a Marek Pipaš hneď za ním na ôsmom mieste.

V triede MiniGP 80 bol suverénom v oboch jazdách aktuálny líder priebežného poradia, maďarský talent Máté Laczkó. Príjemným prekvapením tejto triedy boli vlaňajší absolventi Junior Moto Academy, Ronald Csóka, celkovo druhý a na treťom mieste Ákos Szabó. Lukáš Kvaček získal taktickým výkonom štvrté miesto.

Spestrením programu tohto podujatia bola trieda vychádzajúcich nádejí motocyklového športu PW 50, kde si podiové umiestnenia vybojovali maďarskí jazdci v poradí Gorbe Soma, Ketesdy Levente a Csáky Konor.
V tejto triede štartovali aj naše vychádzajúce hviezdičky (tohtoroční účastníci Junior Moto Academy). Na 5. mieste skončil Adam Majerov a na ôsmom Maťko Čermák.

Zdroj: Richard Karnok, Motomedia Agency s.r.o

Pridané: 15.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 21751 | Včera: 162614