Jazdci tímu MX Slovakia úspešní aj v MMSR 2013 Mníšku nad Hnilcom.

Pridané: 22.07.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3830 [Šport - Motocross]

V nedeľu, 14. júla sa stala obec Mníšek nad Hnilcom centrom slovenského motokrosu. Na východe republiky sa organizovali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, Slovakia MX CUP 2013.

Na podujatí nechýbali ani jazdci tímu MX Slovakia. Richard Šikyňa a Michal Novocký sa postavili na štart pretekov triedy MX Junior a Tomáš Kohút s Jaroslavom Antaličom pretekali s konkurenciou v kategórii MX85.

Najmenej spokojný s umiestnením bol Jaroslav Antalič, ktorý obsadil konečnú 5. priečku. Po prvej jazde figuroval na 6. mieste, čo bolo spôsobné pádom a v druhej došiel do cieľa na 4. pozícii.

Jaroslav Antalič (MX 85)

,, V prvej jazde sa mi nešlo moc dobre. Spadol som a prepadol som sa na 6. miesto. V zákrute som dal veľa plynu, pretočilo ma a spadol som. V 2. jazde som odštartoval ako druhý a došiel som na 4. mieste. Celkovo mi to dnes nešlo. Nie som so sebou spokojný.´´

Jeho kolega, Tomáš Kohút doplatil na pravidlo o lepšej druhej jazde. Na stupni víťazov mu patril strieborný stupienok, hoci dosiahol rovnaký počet bodov ako víťaz. Po prvom a druhom mieste v oboch jazdách musel prenechať zlato Paľovi. Repčákovi. .

Tomáš Kohút (MX 85)

,,V prvej jazde sa mi podaril skvelý štart. Vypracoval som si náskok a snažil som si ho udržať až do konca.. Pred druhou jazdou som dúfal v podobný štart. To sa mi aj podarilo, ale asi po troch kolách ma predbehol Paľo Repčák. Išlo sa mi dobre, na trati bolo ráno blato, ale inak bola prevažne kamenistá. S celkovým 2. miestom som spokojný.´´

Pod celkový výsledok Richarda Šikyňu sa podpísala jazdecká chyba, ale aj technické problémy, ktoré ho na trati v konkurencii najlepších Slovákov limitovali. Tretie miesto podľa neho nezodpovedá jeho výkonnosti.

Víťazi MX 85

Richard Šikyňa (MX Junior)

,,Po 1. štarte som bol na 7. pozícii, ale postupne som sa prepracoval na 3. miesto. S kolegom z tímu, Mišom Novockým a Denisom Polášom sme vlastne jazdili pokope. No od 4. kola sa mi na motorke zasekol plyn, tak som šiel radšej na istotu. 2. štart mi vyšiel o niečo lepšie. Bol som druhý, no Mišo Novocký ma ešte na zjazde stihol predbehnúť. Jazdil som za Denisom Polášom. Mal som už zaradenú ,,päťku“ a chcel som ho predbehnúť, ale trafil som dieru. Chytil som pánty, chcel som to ešte vyrovnať tým, že pridám plyn, ale vyhodilo ma to zo sedla. Panvou som trafil riadidla. Som trochu oškretý, štípe to, ale nie je to nič vážne. Trať sa mi nepáčila, bolo tam na môj vkus skutočne veľa kameňov. Nešlo sa mi dobre. S tretím miestom nie som spokojný, lebo viem, že mám na viac. Ale po tom páde som celkom rád aj za bronz. Chcel by som sa poďakovať môjmu trénerovi Mirovi Kučírekovi a celej mojej rodine, bez ktorej by som tento šport robiť nemohol.“

Najlepšie z kvarteta pretekárov tímu MX Slovakia zajazdil Michal Novocký. V prvej jazde sa pred neho dostal ešte Denis Poláš, ale v druhej už nechal celé štartovacie pole za sebou.

Víťazi MX Junior

Michal Novocký (MX Junior)

,,Už v kvalifikácii sa mi šlo veľmi dobre. Predbehol ma vlastne iba Denis Poláš o 7 tisícin sekundy. Štartoval som teda z druhého miesta, čo bola dobrá pozícia, no štart mi moc nevyšiel. Bol som tak siedmy - ôsmy a postupne som sa prepracoval za vedúceho Denisa Poláša. Urobil som však chybu, v zákrute som zašliapol motorku a tá zhasla. Denis mi ušiel a bola z toho 2. priečka po prvej jazde. Tá druhá bola výborná. Dostal som sa na 1. pozíciu, vypracoval náskok a kontroloval si celý priebeh pretekov. Išlo sa mi veľmi dobre. Mal som z jazdy radosť. Vyhovujú mi takéto náročné a rozbité trate. Za tento úspech chcem poďakovať môjmu trénerovi Jarovi Katriňákovi, rodičom a tímu, bez ktorých by to nešlo.“