Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

SNOWCROSS Ski Králiky 2013 - Report

 Zdieľať

Pridané: 05.03.2013 Autor: Maroš Palesch
Čitatelia: 2490 [Šport - Ostatné]

Posledný februárový víkend sa na banskobystrických Králikoch stretli nadšenci snowcrossu, teda pretekov snežných skútrov.

Historicky to boli druhé preteky v areáli SKI Králiky, no podľa slov organizátora a zástupcu hlavného partnera Motoshopu Žubor Banská Bystrica, Rada Žubora, boli to už v poradí štvrté preteky snežných skútrov zrealizované na Slovensku, ktorými sa snažia títo nadšenci dvoch lyží a gumového pásu pod kapotážou propagovať tento motoristický šport, obľúbený najmä v Amerike, Kanade a severských krajinách Európy.

Počasie skúšalo všetkých už od skorého rána. Trať bola perfektne pripravená, no počas dňa husto snežilo, takže sneh dal zabrať najmä jazdcom. Tých sa na štart postavila dvadsiatka v troch kategóriách – Hobby, Do 600 ccm a Open - nad 600 ccm.

Dve finálové rozjazdy jednotlivých skupín a superfinále dvoch najsilnejších kubatúr absolvovali jazdci na 1100 metroch dĺžky a šiestich metroch šírky trate s troma lavicami a odskokom v rôznom prevýšení.. Organizátori si dali na náročnosti záležať. Aj podľa slov jazdcov, medzi jednotlivými rozjazdami, im trať dala zabrať a preverila ich kondičnú prípravu. Bonusom, aj tohtoročného snowcrossu, bol záverečný šprint do vrchu pod skokanskými mostíkmi.

Počas dňa sa bojovalo o každý meter dĺžky, aj šírky trate. Jazdci si nič nedarovali, od štartu až do odmávania šachovnicovou vlajkou v cieli. Napriek hustému sneženiu sa mali diváci na čo pozerať, o súboje na jednotlivých miestach nebola núdza.

V „hobíkoch“ si celkové prvenstvo vyjazdil Martin Petro. V kubatúre do 600 ccm Rasťo Supek a v „openoch“ Mário Balcierák. V superfinále, napriek opakovanému štartu, sa najviac darilo opäť Máriovi Balcierákovi, ktorý zvíťazil aj v tejto disciplíne.

Kráľom podvečerného šprintu do vrchu sa však stal Rasťo Supek, ktorý sa vyraďovacím spôsobom prepracoval až na vrchol. Každá jeho jazda bola excelentná a diváci len tajili dych, kým sa pás jeho snežného skútra zabáral do hlbokého snehu prudkého kopca a v snežnom prachu nechával za sebou každého konkurenta. Opäť sa ukázalo, že motoristický šport vie pritiahnuť divákov a vytvoriť výbornú atmosféru celého pretekárskeho dňa, ktorý bol doslova nabitý energiou a adrenalínom od skorého rána až do večera.

Záver dňa sa niesol v duchu slávnostného dekorovania víťazov, ktoré si všetci z nich patrične úžívali a my ostatní sme im to zo srcda priali. Aj keď tento druh motoristického športu nepatrí medzi tie „najlacnejšie“ veríme, že si z roka na rok bude snowcross získavať viac a viac priaznivcov, ktorí ho budú popdporovať a propagovať aj na tomto našom malom Slovensku.

Pridané: 05.03.2013 Autor: Maroš Palesch Zdieľať

Súvisiace články:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

aprilia-day-05-06-2024

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 175510 | Včera: 171182