Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-02-2020-std

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson Demo Truck opäť zavítal do Bratislavy

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.06.2012 Autor: FaDe
Čitatelia: 4273 [Novinky - Reportáž]

Rok sa s rokom zišiel a po oslave 1. narodenín oficiálneho dílerstva Harley-Davidson na Slovensku do Bratislavy opäť zavítal pekný kamión s logami Harley-Davidson plný testovacích motoriek.

Celá táto akcia nesie názov Harley-Davidson DEMO experience a Demo Truck začal svoje tohtoročné turné po strednej a východnej Európe v apríli práve na Slovensku v Prešove, pri príležitosti otvorenia novej pobočky H-D v tomto meste.

Dnešné počasie v Bratislave nevyzeralo moc potešujúco, zamračené a dažďové prehánky sa niesli celým dňom, ale počas uvítacieho stretnutia, debaty a chutného obedíku v H-D Bratislava sa umúdrilo, prestalo pršať, cesty obschli a tak nič nebránilo tomu vyskúšať si modely H-D 2012. Nie že by nás dážď vedel odradiť od jazdenia, ale poistné podmienky testovacích motocyklov a starostlivosť o bezpečnosť účastníkov testovacích jázd nedovoľujú jazdiť v daždi.

Demo Truck sa tento rok nachádza priamo u Bratislavského dílera H-D na Rebarborovej. V dňoch 2. 6. - 3. 6.2012 tu na teba čaká paleta 22 modelov H-D modelového roku 2012, takže vyberať je naozaj z čoho a každý si príde na svoje. Slovo každý je úplne namieste, pretože aj nemotorkári, alebo ľudia nevlastniaci vodičský preukaz skupiny A si môžu pocit z jazdy na motocykli Harley-Davidson vychutnať na stroji s názvom JUMPSTART. Simulované podmienky reálnej jazdy a motocykel H-D Sportster tak umožnia aj ľuďom ktorí v živote na motorke nesedeli vyskúšať si, aký to je pocit mať medzi nohami "Good Vibrations" a o vietor vo vlasoch sa postará ventilátor.

Ak si vlastníkom vodičského preukazu skupiny A, tak je to jediná vec spolu s preukazom totožnosti ktorú budeš potrebovať k tomu aby si sa mohol testovacej Demo jazdy zúčastniť a vyskúšať si niektorý z testovacích modelov H-D. Prilbu a bundu si môžeš požičať priamo u personálu Demo Trucku a obe tieto veci sú pre testovaciu jazdu povinné. Prilba vyplýva logicky zo zákona a bunda je podmienkou poisťovateľa motocyklov, nakoľko testovacie modely pochádzajú z Veľkej Británie a tam je zo zákona na motocykli povinná aj bunda s dlhým rukávom.

Testovaciu jazdu si je možné zajednať dopredu cez kontaktný formulár na stránke www.harley-davidson-bratislava.sk alebo telefonicky. Alebo stačí len prísť do "Harleja" a vybrať si voľný motocykel. Trasa tohtoročnej jazdy povedie od predajne Harley-Davidson na diaľničný obchvat, cez Prístavný most, okruhom okolo Petržalky po Dolnozemskej a Panónskej, ďalej cez Nový most, po nábreží, cez Prístavnú ulicu a diaľničným obchvatom a Gagarinovou späť do "Harleja". Jazdí sa v skupinách a testovacia jazda trvá približne 20-30 minút.

No a keď sa ti nejaký Harley zapáči, tak svoj vlastný môžeš mať už od 140,-€ mesačne vrátane PZP. Spoločnosť Harley-Davison dostala výnimku pre poskytovanie lízingu a Harley na lízing nemusí byť havarijne poistený, čo ušetrilo spústu peňazí, lebo ako všetci vieme dať si havarijne poistiť motorku na Slovensku nie je lacný špás a sadzby poisťovní na Slovensku sú tak vysoké, že človek by prakticky za pár rokov motorku preplatil na poistke o celú jej hodnotu.

Harley sa tak stáva aj v naších končinách cenovo dostupnejšou motorkou a nepredstavuje už len luxus za veľa peňazí. Svedčí o tom aj fakt, že za jeden rok čo sa u nás motocykle Harley-Davidson oficiálne predávajú sa na Slovensku predalo viac motoriek H-D ako v susednom Maďarsku, ktoré je niekoľkonásobne väčšie ako naša krajina.

Ja som si otestoval moje obľúbené modely V-Rod Muscle a "nového" Night Roda, ktorý prešiel omladzujúcim a modernizujúcim faceliftingom. Dostal konečne obrátenú vidlu od svojho bráška, nové rajdy, nové predné svetlo - zmizla už trošku nemoderne pôsobiaca predná maska a zmeny sa dočkal aj zadný blatník spolu so sedlom. Tieto úpravy menia Night Roda nie len po dizajnovej stránke ale aj po geometrickej a ergonomickej. Natiahnutý dragsterovský posed sa trošku zcivilnil a tým pádom aj zpohodlnil a o dva stupne strmší sklon prednej vidly pridal trošku na obratnosti a lepšej ovládateľnosti. Príjemne na modeloch VRSC prekvapí pruženie, ktoré je síce trošku športovejšie ako u ostatných modelov H-D ale veľmi komfortné. To človek ocení pri návrate do Harleja, pri ktorom je nevyhnutné prejsť snáď najrozbitejší a najzalátanejší úsek cesty v Bratislave z nadjzadu nad Gagarinovou ulicou smerom k parkovisku pred cintorínom. To taká Dyna Fat Bob ťa na tomto úseku vytrasie o hodne viac.

Okrem spomínanej Dyny Fat Bob som si ešte vyskúšal XR1200 a novinku tohto roku Dyna Switchback. Charaktery týchto modelov sú natoľko rozdielne, že si každý musí nájsť nejaký ktorý mu vyhovuje k jeho štýlu jazdy. Dokonca aj Fat Bob a Switchback napriek tomu že pochádzajú oba z toho istého modelového radu Dyna majú odlišný charakter.

No a presne k tomuto hľadaniu toho správneho charakteru slúžia Demo Rides, alebo teda po slovensky Testovacie jazdy. Cez víkend má byť vcelku pekné počasie tak sa určite oplatí prísť do Harley-Davidson Bratislava na Rebarborovej a vyskúšať si niektorý z pestrej palety modelov Harley-Davidson.

Pridané: 01.06.2012 Autor: FaDe pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

incheba-2020-side

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 94811 | Včera: 119596