Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

www.moto-care.sk

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson Demo Truck opäť zavítal do Bratislavy

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.06.2012 Autor: FaDe
Čitatelia: 4173 [Novinky - Reportáž]

Rok sa s rokom zišiel a po oslave 1. narodenín oficiálneho dílerstva Harley-Davidson na Slovensku do Bratislavy opäť zavítal pekný kamión s logami Harley-Davidson plný testovacích motoriek.

Celá táto akcia nesie názov Harley-Davidson DEMO experience a Demo Truck začal svoje tohtoročné turné po strednej a východnej Európe v apríli práve na Slovensku v Prešove, pri príležitosti otvorenia novej pobočky H-D v tomto meste.

Dnešné počasie v Bratislave nevyzeralo moc potešujúco, zamračené a dažďové prehánky sa niesli celým dňom, ale počas uvítacieho stretnutia, debaty a chutného obedíku v H-D Bratislava sa umúdrilo, prestalo pršať, cesty obschli a tak nič nebránilo tomu vyskúšať si modely H-D 2012. Nie že by nás dážď vedel odradiť od jazdenia, ale poistné podmienky testovacích motocyklov a starostlivosť o bezpečnosť účastníkov testovacích jázd nedovoľujú jazdiť v daždi.

Demo Truck sa tento rok nachádza priamo u Bratislavského dílera H-D na Rebarborovej. V dňoch 2. 6. - 3. 6.2012 tu na teba čaká paleta 22 modelov H-D modelového roku 2012, takže vyberať je naozaj z čoho a každý si príde na svoje. Slovo každý je úplne namieste, pretože aj nemotorkári, alebo ľudia nevlastniaci vodičský preukaz skupiny A si môžu pocit z jazdy na motocykli Harley-Davidson vychutnať na stroji s názvom JUMPSTART. Simulované podmienky reálnej jazdy a motocykel H-D Sportster tak umožnia aj ľuďom ktorí v živote na motorke nesedeli vyskúšať si, aký to je pocit mať medzi nohami "Good Vibrations" a o vietor vo vlasoch sa postará ventilátor.

Ak si vlastníkom vodičského preukazu skupiny A, tak je to jediná vec spolu s preukazom totožnosti ktorú budeš potrebovať k tomu aby si sa mohol testovacej Demo jazdy zúčastniť a vyskúšať si niektorý z testovacích modelov H-D. Prilbu a bundu si môžeš požičať priamo u personálu Demo Trucku a obe tieto veci sú pre testovaciu jazdu povinné. Prilba vyplýva logicky zo zákona a bunda je podmienkou poisťovateľa motocyklov, nakoľko testovacie modely pochádzajú z Veľkej Británie a tam je zo zákona na motocykli povinná aj bunda s dlhým rukávom.

Testovaciu jazdu si je možné zajednať dopredu cez kontaktný formulár na stránke www.harley-davidson-bratislava.sk alebo telefonicky. Alebo stačí len prísť do "Harleja" a vybrať si voľný motocykel. Trasa tohtoročnej jazdy povedie od predajne Harley-Davidson na diaľničný obchvat, cez Prístavný most, okruhom okolo Petržalky po Dolnozemskej a Panónskej, ďalej cez Nový most, po nábreží, cez Prístavnú ulicu a diaľničným obchvatom a Gagarinovou späť do "Harleja". Jazdí sa v skupinách a testovacia jazda trvá približne 20-30 minút.

No a keď sa ti nejaký Harley zapáči, tak svoj vlastný môžeš mať už od 140,-€ mesačne vrátane PZP. Spoločnosť Harley-Davison dostala výnimku pre poskytovanie lízingu a Harley na lízing nemusí byť havarijne poistený, čo ušetrilo spústu peňazí, lebo ako všetci vieme dať si havarijne poistiť motorku na Slovensku nie je lacný špás a sadzby poisťovní na Slovensku sú tak vysoké, že človek by prakticky za pár rokov motorku preplatil na poistke o celú jej hodnotu.

Harley sa tak stáva aj v naších končinách cenovo dostupnejšou motorkou a nepredstavuje už len luxus za veľa peňazí. Svedčí o tom aj fakt, že za jeden rok čo sa u nás motocykle Harley-Davidson oficiálne predávajú sa na Slovensku predalo viac motoriek H-D ako v susednom Maďarsku, ktoré je niekoľkonásobne väčšie ako naša krajina.

Ja som si otestoval moje obľúbené modely V-Rod Muscle a "nového" Night Roda, ktorý prešiel omladzujúcim a modernizujúcim faceliftingom. Dostal konečne obrátenú vidlu od svojho bráška, nové rajdy, nové predné svetlo - zmizla už trošku nemoderne pôsobiaca predná maska a zmeny sa dočkal aj zadný blatník spolu so sedlom. Tieto úpravy menia Night Roda nie len po dizajnovej stránke ale aj po geometrickej a ergonomickej. Natiahnutý dragsterovský posed sa trošku zcivilnil a tým pádom aj zpohodlnil a o dva stupne strmší sklon prednej vidly pridal trošku na obratnosti a lepšej ovládateľnosti. Príjemne na modeloch VRSC prekvapí pruženie, ktoré je síce trošku športovejšie ako u ostatných modelov H-D ale veľmi komfortné. To človek ocení pri návrate do Harleja, pri ktorom je nevyhnutné prejsť snáď najrozbitejší a najzalátanejší úsek cesty v Bratislave z nadjzadu nad Gagarinovou ulicou smerom k parkovisku pred cintorínom. To taká Dyna Fat Bob ťa na tomto úseku vytrasie o hodne viac.

Okrem spomínanej Dyny Fat Bob som si ešte vyskúšal XR1200 a novinku tohto roku Dyna Switchback. Charaktery týchto modelov sú natoľko rozdielne, že si každý musí nájsť nejaký ktorý mu vyhovuje k jeho štýlu jazdy. Dokonca aj Fat Bob a Switchback napriek tomu že pochádzajú oba z toho istého modelového radu Dyna majú odlišný charakter.

No a presne k tomuto hľadaniu toho správneho charakteru slúžia Demo Rides, alebo teda po slovensky Testovacie jazdy. Cez víkend má byť vcelku pekné počasie tak sa určite oplatí prísť do Harley-Davidson Bratislava na Rebarborovej a vyskúšať si niektorý z pestrej palety modelov Harley-Davidson.

Pridané: 01.06.2012 Autor: FaDe pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Suzuki Testovacie dni

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 21100 | Včera: 112746