Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dve striebra z Majstrovstiev Európy 2012 enduro pre Slovensko

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3380 [Šport - Enduro]

Mesto Arsie na severe Talianska bolo počas uplynulej soboty a nedele dejiskom úvodného podujatia tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy enduro. Po prvý krát sme mali zastúpenie i kategórii žien kde štartovala Zuzana Gaherová, ktorá pri svojej premiére získala vynikajúce druhé miesto. Striebro si na šampionáte vybojoval i Thomas Hostinský v triede junior E2/E3.

Šampionátu sa zúčastnilo rekordných 231 jazdcov medzi ktorými bolo i 10 jazdcov zo Slovenska. Po prvý krát sme mali zastúpenie i kategórii žien kde štartovala Zuzana Gaherová, ktorá pri svojej premiére získala vynikajúce druhé miesto. Striebro si na šampionáte vybojoval i Thomas Hostinský v triede junior E2/E3.

V oba súťažné dni jasne dominovali domáci talianski jazdci, ktorí zvíťazili takmer vo všetkých triedach a kategóriach.

Trieda Junior E1 na pomyselné stupne víťazov sobotňajšieho dňa vystúpili hneď dvaja Talianskí jazdci: zvíťazil David Roggeri pred Jacopom Ceruttim a tretie miesto patrilo Martinovi Larssonovi zo Švédska. V nedeľu za daždivého počasia zvíťazil Cerutti pred Lassonom a tretím Jackom Rowlandom z Anglicka. V priebežnom poradí ME vedie Jacop Cerutti (ITA), druhé miesto patrí Martinovi Larssonovi (SWE) a tretí je David Roggeri (ITA)

V triede junior E2/E3 sme mali svoje želiezko v ohni i my a naše očakávania sa potvrdili. V sobotu obsadil Thomas Hostinský druhé miesto za domácim Gainlucom Martinim, tretí v sobotu bol Pawel Szymkowski z Poľska. Martini zopakoval víťazstvo i v nedeľu, druhý bol Martin Leok z Estónska. Thomas Hostinský v nedeľu došiel ako tretí, avšak v priebežnom poradí šampionátu mu patrí po prvom podujatí druhá priečka za vedúcim Martinim (ITA) a tretím Leokom (EST).

I v novej triede Junior do 20 rokov po oba dni dominovali domáci jazdci, keď po oba dni zvíťazil Guido Conforti z Talianska za ktorým skončil v sobotu Olivier Nelson zo Švédska a Riccardo Crippa z Talianska. V nedeľu sa poradie na druhom a treťom mieste vymenilo, t.j. druhý skončil Crippa a tretí Nelson. Uvedené poradie: 1.Conforti 2. Crippa a 3.Nelson je v priebežnom poradí juniorky do 20 rokov. V danej triede sme mali i my dvocj jazdcpv, ktorí si domov vezú prvé Európske body: Lukáš Rosina 8 bodov ( 13. a 12.miesto) a Jaroslav Postredný 7 bodov ( 11. A 14.miesto).

V triede senior E1 zvíťazil v sobotu Alessio Paoli pred Michaelom Schusterom z Poľska a Nemcom Andreasom Beierom. V nedeľu sa z prvenstva tešil Michael Schuster pred Luis Miguel Oliveirom z Portugalska. V priebežnom poradí ME triedy senior E1 vedie Schuster (PL) pred Paolim (ITA) a Beirom (GER).

V senior E2 v sobotu dominoval Talian Diego Nicoletti , druhý skončil Cedric Cremer z Belgicka a tretí Jamie Lewis z Anglicka. Na druhý deň sa poradie zmenilo, zvíťazil Cremer pred Lewisom a tretím Nocilettim. Po Arsie v danej triede ME vedie Cedric Cremer (BEL) pred Diegom Nicolettim (ITA) a tretím Jamiw Lewisom (GBR).

Víťazstvo v triede senior E3 patrilo v sobotu i v neddeľu Mirkovi Grittimu, najstaršiemu synovi legendárneho Alessandra Grittiho, majstra Európy a sveta zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Na druhom mieste dojazdil v sobotu i v nedeľu úradujúci majster Európy Maurizio Micheluz z Talianska. Tretia priečka patrila v sobotu holandskému jazdcovi Amelovi Advokaatovi, v nedeľu Derrickovi Goernerovi. Mirsko Gritti sa stal v sobotu i v nedeľu i absolútnym víťazom šampionátu bez rozdielu triedy.

V kategórii žien vyhrala Nemka Heike Petrick, za ktorou v sobotu skončila na striebornej priečke Marita Nygvistova z Fínska a tretia naša Zuzana Gaherová, ktorá v nedeľu Fínku predbehla, obsadila druhá priečku. V priebežnom poradí jej patrí taktiež druhé miesto za vedúcou Petrickovou (GER) a treťou Maritou Nygvistosvoju.

Medzi veteránmi potvrdil i v Arsii svoju dominanciu Werner Muller z Rakúska, ktorý dva krát zvíťazil, pred dva krát druhým Zdenkom Gottvaldom z ČR a dva krát tretím tretie Patrickom Hessom z Nemecka. Uvedené poradie je i v priebežnom poradí tohtoročného európskeho enduro šampionátu.

Nasledujúce podujatie ME enduro sa uskutoční 21.-22.júla 2012 v Estónsku (Paikusse). Šampionát 2012 vyvrcholí trojdňovým podujatím v Krompachoch 17.-19.8.2012.

Zdroj: SMF

Pridané: 28.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Adamoto Flash

rossier-10-2019-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 2902 | Včera: 160305