Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (18 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (39)  [Verzia pre tlač] Tlač

Touratech Enduroškola - ťažko na cvičisku...

 Zdieľať

Pridané: 17.05.2012 Autor: kacatko
Čitatelia: 12341 [Mototuristika - Východné Slovensko - Moto-akcia]

Celý život som čakala na moment, kedy sa zjavím v teréne a konečne precítim, kde naozaj skrývajú svoje hranice cestné endurá.

Seriál článkov - Moto Girl Trip:

Na displeji mojho mobilného telefónu vyzváňal brýlatý fešak..
“Haló.. kačica...”
“počúvam Ťa..”
“Pozývam Ťa na super akciu – 24. Apríla u nás v Poprade organizujeme Touratech Enduro školu pod vedením skúseného školitela Milana Holého. (pozn. po slovensky Nahého)
„fuh , výýýýýzva... eahm dva krát som bola v živote v teréne , raz som zlomila páčku a druhý krát skoro seba..”
“A Ty si myslíš, že ešte pred Tvojim príchodom kvoli Tebe vyasfaltujú celú Afriku??”

Úsmev mi sklesol po predpovedi počasia. Iľkove občasné prehánky som si počas presunu do PP priebežne vylievala z čižiem.. Zo základne Touratech-u vyrážame do terénu. Typicky Aprílovo podtatranské počasie... zubaté slniečko striedal dážď. Pred ostrou praxou nás čakala teória jazdy, ktorá obsahovala informácie o držaní rajdov dvoma prstami na spojke a brzde, preventívne odstránenie spatných zrkadiel, nastavenie stupačiek.. A mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré sú zhruté na Milanovom DVD Enduro škola I.

 Milan Holý - inštruktor enduroškoly Touratech
Milan Holý - inštruktor enduroškoly Touratech

Jazda v teréne

Ako prvé nacvičujeme postoje v stupačkách, kedy Milan komentuje naše prepnuté kolená a rovné chrbty. Milan bravúrne ukazoval ako je správnou technikou možné ovládať aj 300 kilové hrochy na šmyklavom, zákernom piesku. Chlapci bez strachu prekonávali vlastné hranice a ja v ženskom zastúpení som bojovala ako som vedela. Snažila som sa vyhovoriť na nevhodné hladké gumy, ktoré mal moj cukrík obuté.

Až pokým mi Tomáš Hajduch nezrušil aj túto ilúziu a bez očividných problémov sa pohyboval kopec - nekopec. Osmičky cez kužele, zdvíhanie seba a motoriek so zeme, výjazdy do prudkého pieskového nánosu, ktorý dal zabrať všetkým. Ovládanie motorky v malej rýchlosti, otáčanie, brzdenie. Naberanie vlastnej istoty na trávnatých priestoroch, učenie koordinácie svojho tela...

Ku koncu dňa bolo vidieť zlepšenie na všetkých jazdcoch.

Enduro škola – základny tréning

Absolvovanie základnej verzie Enduroškoly je určené úplným začiatočníkom, ktorí svoje cestné enduro nikdy nevyužili na jeho povodný zámer a okrádali svoje výjazdy o lesné – poľné cesty. Nudiť sa nebudú ani začínajúci samoukovia, ktorí už majú skúsenosť mimo asfalt, ale radi by sa zdokonalili, či dozvedeli niečo nového.

Video:

Video: Touratech Enduroschool - BEGINNERS :))

Ja osobne som sa na oko skamarátila s terénom, kým dôjde k vrúcnemu nerozlučnému vzťahu.. Chvíľku to potrvá, pár modrín zafarbí moje nohy do letnej sukne.. Organizácia bola na úrovni, Milan Holý vytváral svojim vtipom a zároveň vážnym prístupom atmosféru ozajstnej školy.

Ďakujem všetkým, čo ma chytali.. robili mi pomocné koliečka... ( viď video )

Teším sa na Júnové pokračovanie Touratech Enduro školy – druhý diel a na Vás všetkých, ktorí sa rozhodnete zlepšiť svoje schopnosti.

Osloviť by som chcela aj žienky, ktoré vždy tužili odbočiť z asfaltky na luxusnú lúku či do lesa.. Aby prekonali strach a pridali sa :)

S láskou “Stará Enduráčka” Kačica!

Text: kacatko
Foto: TouratechSK

Pridané: 17.05.2012 Autor: kacatko Zdieľať

Seriál článkov - Moto Girl Trip:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (18 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (39)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

06-MG-Stevio-side

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 214780 | Včera: 237088