Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Škótska Trialová Šesťdňová a úspešná premiéra Petra Vranáka

Pridané: 14.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2577 [Šport - Trial]

V sobotu 11. Mája 2012 skončil vo Fort William 101.ročník škótskej trialovej šesťdňovej na ktorej po prvý krát v histórii štartoval i slovenský jazdec, ešte len sedemnásťročný Peter Vranák.

Napriek mladému veku a sa Peťo na tomto vrcholnom trialovom podujatí, kde štartovalo 275 špičkových jazdcov nestratil. V celkovom hodnotení po šiestich náročných súťažných dňoch skončil mu v celkovom hodnotení patrí 99. priečka a v hodnotení nováčikov sa v dnešnej šiestej etape dokonca posunul do prvej desiatky, keď skončil na 9.mieste.

Tak ako u nás, tak i v Škótku potrápilo jazdcov počasie, kedy sa vystriedalo slnka a teplo s dážďom, chladom a i snehom. Bodovacie sekcie jednotlivých súťažných dní boli naozaj náročné, čo dokazujú i priložené fotografie. Napriek tomu, podľa slov Petra Vranáka st., všetky dni jazdil Peťo v úplnej pohode a po prvých dvoch súťažných dňoch sa začal zo dňa na deň zlepšovať, až to vyšlo na uvedené 101.miesto, pričom za ním skončila celá plejáda skúsených trialových jazdcov.

O víťazovi sa rozhodlo až počas záverečného šiesteho dňa, nakoľko po piatej etape mal vedúci jazdec Dougie Lampkin len o jeden trestný bod menej ako druhý James Dabill. Nakoniec sa už zo šiesteho víťazstva na škótskej trialovej rely teší D.Lampikn. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz James Dabill a tretie miesto patrí Michaelovi Brownovi.

Úspešná premiéra slovenského jazdca Petra Vranáka na tejto jednej z najstarších motocyklových súťaži na svete je zaiste pre neho veľkou školou a prínosom jeho športového rastu. Peťo Vranák svojim výkonom v Škótsku len potvrdil, že i v disciplíne trial sú jazdci ktorí sa dokážu presadiť v silnej zahraničnej konkurencii.

Podľa telefonickej informácie slovensko-česká( spolu s P. Vranákom mal svoju premiéru na podujatí i český jazdec Václav Bruj) výprava odchádza z Fort Williamu už dnes večer po slávnostnom vyhlásení víťazov. Predpokladaný návrat na Slovensko je v útorok vo večerných hodinách.

Pridané: 14.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať