Yamaha demo TOUR 2024

Smolný vínkend pre Tomášov na francúzskom okruhu Magny Cours

Pridané: 05.10.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1517 [Šport - Cestné Motocykle]

Po výbornej kvalifikácii Tomáš Krajčí nedokončil sobotné preteky a Tomáš Svitok obsadil prvé nebodované, teda 16. miesto.

Tomáš Krajčí

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí v sobotu nastúpil k predposledným pretekom európskej sezóny triedy Superstock 600. V piatok skončil v prvej kvalifikácii na výbornom siedmom mieste, v sobotnej rannej druhej kvalifikácii dokázal zlepšiť svoj včerajší čas a s hodnotou 1:45,825 sa kvalifikovať na desiatej pozícii štartového roštu. Bohužiaľ v samotných pretekoch už toľko šťastia nemal, keď osudnou sa mu stal obávaná zákruta Adelaide, v ktorej havaroval.

Tomáš Krajčí:„Do dnešnej kvalifikácie sme kompletne zmenili nastavenie zadného pérovania, čo sa prejavilo ako správny krok dopredu. Zrýchlil som o pol sekundy, čo stačilo na 10. miesto. Tretí rad na štarte bol dobrou šancou pre preteky, v ktorých som chcel získať ďalšie body. Veľmi som sa na ne tešil. Podarilo sa mi konečne dobre odštartovať, lenže som prešiel len tri zákruty. Pri prejazde zákrutou Adelaide vznikla nejaká mela, niekto strčil do mňa, ja som zase strčil do niekoho. Spadol som a bol koniec. Zlomilo sa mi riadidlo, a tak nemohol pokračovať ďalej. Som z toho trochu smutný. Víkend začal dobre, darilo sa a nakoniec sa to takto všetko pokazilo.“

Tomáš Svitok

Po 19. mieste z talianskej Imoly sa 21-ročný jazdec túžil vrátiť na bodované pozície a sobotňajšia kvalifikácia mu k tomu dávala oprávnené nádeje. Dvadsiate miesto na štarte a len dvojsekundová strata na víťaza kvalifikácie dávala tušiť, že pôjde o mimoriadne vyrovnané preteky. Po vydarenom štarte sa Tomáš postupne prebojoval až na 14. miesto, ale po pretekoch plných zvratov mu v cieli nakoniec s minimálnou stratou patrilo prvé nebodované, teda 16. miesto.

Tomáš Svitok:"Celý uplynulý víkend hodnotím ako veľmi vydarený, len v piatok sme mali veľa práce s nastavením motocykla. Sobota už prebiehala veľmi dobre a v druhej kvalifikácii sa mi podarilo zajazdiť čas, ktorý bol len dve sekundy za časom najrýchlejšieho pretekára. Naša trieda je v súčastnosti mimoriadne vyrovnaná a o to viac dramatickejšia. Štart mi vyšiel, postupne som sa dostal až na bodované miesta a bol z toho pekný súboj. V poslednom kole som bol šestnásty, skúsil som ešte na svojich súperov zaútočiť, ale bol som príliš dlhý na brzdy a stratil som. Boli to pekné preteky a aj keď z toho neboli body, tak ma teší, že za tých štrnásť kôl som na víťaza veľa nestratil. Pred poslednými pretekmi sezóny, ktoré sa pôjdu o dva týždne v portugalskom Portimau, som veľmi optimistický, pretože vidím, že naša nastúpená cesta je správna."

Pridané: 05.10.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 336629 | Včera: 247343