Yamaha demo TOUR 2024

Jantulík zakončil sezónu dvadsiatym miestom

Pridané: 22.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1198 [Šport - Cestné Motocykle]

Posledné podujatie Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov sa konalo cez víkend na okruhu Hockenheimring. Slovák Jakub Jantulík, pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu, sa chcel s tohtoročnou sezónou rozlúčiť čo najlepším výsledkom.

Sedemnásťročný jazdec skončil v sobotnej kvalifikácii na 23. mieste a do pretekov tak štartoval zo šiesteho radu. Po vydarenom štarte doplatil v prvej zákrute na chybu súpera, prepadol sa späť a do konca pretekov potom bojoval s trojicou pretekárov o záverečné miesta druhej desiatky, pričom v cieli mu patrilo dvadsiate miesto. V záverečnom hodnotení nemeckého šampionátu patrí Jakubovi 26. priečka so ziskom troch bodov.

Jakub Jantulík: „Štart mi vyšiel výborne, odhadujem, že som sa posunul možno o dva rady dopredu, ale jeden zo súperov v nájazde do prvej zákrute ostro zabrzdil a niektorí sme mali čo robiť, aby sme to ustáli. Tým pádom som sa prepadol tam kde som bol predtým a potom som sa už len snažil získať čo sa dalo. Nakoniec sme bojovali štvorica súperov a vcelku som si to užil, boli to pekné súboje. Túžil som samozrejme po lepšom výsledku, ale viac sa dosiahnuť nedalo. Keď som si porovnával svoje údaje z vlaňajška s tými súčasnými, tak v zákrutách som na tomto okruhu dosahoval podobné rýchlosti, no na dlhej rovinke som bol tento rok o 30 km/h pomalší. Tohtoročná sezóna je za nami, prichádza čas pripravovať sa na tú nadchádzajúcu. Chcem vyjadriť vďačnosť všetkým, ktorí mi pomáhali a verím, že v roku 2012 bude oveľa viac dôvodov k radosti ako tomu bolo tento rok..."

Text: Richard Karnok (Richard Karnok)

Pridané: 22.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 297851 | Včera: 145264