Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dakar 2011 - 3.etapa, San Miguel – San Salvador. Svitko a Jakeš opäť v prvej tridsiatke!

Pridané: 04.01.2011 Autor: Feri Zubal - zeON
Čitatelia: 4685 [Šport - Rally]

Jazdci na motorkách mali aj dnes odlišnú trasu špeciálky ako ostatní účastníci rally Dakar. Čakalo ich celkovo 752 kilometrov z ktorých bolo 521 meraných.

Seriál článkov - Dakar 2011:

| Seriál článkov: Dakar 2011 |

Meraný úsek trasy bol pred cieľom v San Salvadore rozdelený do dvoch úsekov oddelených od seba. V prvej časti špeciálky šli jazdci na motocykloch po vlastnej osi, kde ich čakala trať prudko spadajúca do piesočných kaňonov. Dominantnou farbou tu bola červená farba piesku a strmých svahov. Prvá časť bola v kontraste s druhou, kde sa stroje stratili v hustom zelenom lese.

3.etapa, San Miguel – San Salvador

Víťazom dnešnej etapy sa stal Marc Coma a stiahol tak náskok Cyrila Despresa, ktorý dnes došiel na druhom mieste so stratou 2 min. 21 sek. Tretie miesto si vyjazdil Portugalčan Paulo Goncalves na BMW so stratou vyše tri minúty.

V cieli dnešnej etapy sú už všetci traja Slováci. Najlepšie sa opäť darilo Števovi Svitkovi. Obsadil skvelé pätnáste miesto so stratou 16 min. 16 sek. O pätnásť miest ďalej sa umiestnil Ivan Jakeš so stratou 34 min. 3 sek. a na šesťdesiatom siedmom mieste skončil so stratou vyše jednej hodiny Radek Matoška.

Celkovým lídrom ostáva aj naďalej Francúz Despres. Coma však stiahol náskok na 14 sekúnd. Tretí je aj naďalej Ruben Faria.

Števo Svitko v celkovom poradí poskočil o jedno miesto dopredu na 16. pozíciu a na Despresa stráca 35 min. 25 sek. Ivo Jakeš ostal aj naďalej 25. a Radek Matoška je momentálne vedený v poradí ako sedemdesiaty ôsmy. Poradie sa dnes bude ešte isto meniť pretože do cieľa zatiaľ nedorazilo mnoho jazdcov.

Marc Coma: "Dnes to bol skutočný Dakarský deň. Prvá časť dala zabrať navigácii druhá jazdeckým schopnostiam. Som spokojný s tým kde som. Využil som malú navigačnú chybu Despresa a vyhral som špeciálku. Samozrejme je dôležité vyhrávať špeciálky ale mojím cieľom je vyhrať celú rally."