Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR Supermoto 2010 očami Miša Solíka

 Zdieľať

Pridané: 25.10.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 7695 [Šport - SuperMoto]

Posledným tohtoročným podujatím MMSR v disciplíne Supermoto, ktoré sa uskutočnilo 25.- 26.09.2010 v Trenčine, sa uzatvoril tohtoročný seriál MM SR v supermote. O zhodnotenie končiacej sezóny sme požiadali Michala Solíka

„Začínali sme šesť dielny seriál podujatím v susednom Maďarsku spoločne s medzinárodným podujatím Alpe-Adria na prekrásnom okruhu v Kakucsi, kde sa zišla celá naša elita a rozdelila si prvé majstrovské body.

Po viac ako mesačnej pauze, sme sa opäť stretli v Dunajskej Strede, ktorá nahradila plánované podujatie, ktoré sme chceli dostať na letisko v Trenčíne, no po nezdarených rokovaniach, sme sa veľmi radi vrátili na našu už overenú trať v D.S.

Stred sezóny tradične patril prekrásne pripravenému podujatiu v Prešove, za ktorý sa chcem poďakovať Bohušovi Bečaverovi a jeho organizačnému teamu.

Vrcholom sezóny MMSR Supermoto 2010 mal byť nasledovný pretek v Dunajskej Strede, ktorý bol súčasťou seriálu Alpe-Adria, trať sa jazdila v opačnom smere ako prvé podujatie v D.S. no už pred pretekmi začínali prvé problémy s prefinancovaním tohto podniku, za pomoci SMF, Karting teamu 2001 a fy Troliga,

Polynova a Solorace sa nakoniec podarilo podujatie uskutočniť a priznám sa, že stálo za to. Veľmi pekne zorganizovaný pretek, s hviezdnym obsadením ako bola napr. návšteva jazdca svetového formátu zo série Superbike Jakuba Smrža, alebo rakúsku ikonu supermota Hansona Schrufa a jeho partie, ktorá priniesla do pretekov akčnú atmosféru.

Predposledný pretek sa konal u susedov na letisku Výškov u Brna. Tradične pršalo, takže sa opäť vynechávala terénna časť trate a museli sme čiastočne improvizovať, aby už poriedke štartové pole mohlo bezpečne bojovať o body do celkového hodnotenia.

Záver sezóny patril poslednému podujatiu v Trenčíne pred nákupným centrom Laugarício ako náhrada za sľúbene preteky v Prievidzi, ktoré organizátori na poslednú chvíľu zrušili. V sobotu som sa chvíľami cítil ako na majstrovstvách sveta v Nemeckom St.Wendel, kde sa tiež jazdí v centre mesta a je to hlavne pre divákov neopakovateľný zážitok. Kopec driny a príprav tohto podujatia vyšlo navnivoč po silnom daždi zo soboty na nedeľu, ráno sme síce váhali či vlastne preteky pustiť, no zdravé jadro rozhodlo, že sa pôjde bez terénu a posledné majstrovské body budú spravodlivo pridelené.

Čo ma naozaj teší, tak MMSR Supermoto 2010 je za nami, ako sme na začiatku roka sľúbili, obišlo sa bez vážnych zranení a v dobrej priateľskej atmosfére.“

Konečné výsledky MM SR Supermoto 2010:

Prestige:

1.Benjamin Onodi HU
2. Michal Solík SK
3. Miloslav Řihák CZ

Open:

1. Radek Dobiaš CZ
2. Dani Bencsik HU
3. Ján Mikulák SK

Junior:

1. Henrich Katona SK
2. Matej Malinovský SK
3. Jakub Solík SK

Senior:

1. Juraj Knezovič SK
2. Vladimír Potužák CZ
3. Miroslav Pergl CZ

Zdroj: SMF, foto: solorace.sk


Pridané: 25.10.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

aprilia-day-05-06-2024

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 148550 | Včera: 152110