Pridaj aj ty cestopis!

Trénovať sa oplatilo - CASTKA RACING TEAM úspešný

Pridané: 02.06.2003 Autor: castka-racing
Čitatelia: 7086 [Šport - Cestné Motocykle]

Druhý pretek seriálu Majstrovstiev Európy bol opäť pre CASTKA RACING TEAM úspešný.

Druhý pretek seriálu Majstrovstiev Európy bol opäť pre CASTKA RACING TEAM úspešný. (pozn.: V prvom preteku vo Vallelunge – IT dňa 27.4.03 Taro Sekiguchi 1.miesto a Lukáš Pešek 6.miesto.) Lukáš po májových tréningoch, ktoré absolvoval pod vedení Vladimíra Častku na brnenskom okruhu i na mosteckom okruhu, prišiel na pretek do chorvátskej Rijeky vo výbornej kondícii. V sobotňajšej kvalifikácii skončil na piatom mieste a tak dnes stál priamo za svojim tímovým kolegom Tarom Sekiguchim, ktorý štartoval ako líder pretekov z prvej pozície.

Preteky boli veľmi napínavé, pretože na štartové pole sa postavilo mnoho kvalitných jazdcov Európy, ako G. Rizmayer (H), J. Jansen (NL), M. Neukirchner (D), V. Kallio (FIN). Keď si predstavíme napínavú situáciu po štarte, ako hrdinsky bojoval Lukáš s týmito skúsenými jazdcami a hneď po štarte išiel Taro Sekiguchi ako prvý, za ním v tesnej blízkosti Nemec Max Neukirchner a predným kolom „nalepený“ so svojou Yamahou nováčik Lukáš Pešek. Bolo to obrovské napätie a zároveň „podívaná“ pre divákov. Samozrejme veľkú radosť prežíval Vladimír Častka, majiteľ, manažér i poradca tímu v jednej osobe, ktorý spokojne sledoval ostrú jazdu svojich jazdcov a technický stav motoriek.

Celý pretek sa skupina šiestich najlepších držala v tesnej blízkosti, striedali svoje poradie, no však Taro skoro celý pretek viedol, až kým sa v predposlednom kole Lukáš odhodlal z tretieho miesta zaútočiť a tak jedno kolo dokonca viedol. No v poslednom kole sa boj týchto rýchlych mužov skončil v takomto konečnom poradí: