Yamaha demo TOUR 2024

MM Nemecka - Šieste miesto pre Jakuba Jantulíka zo Schleizu

Pridané: 06.08.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3007 [Šport - Cestné Motocykle]

Medzinárodné Majstrovstvá Nemecka cestných motocyklov pokračovali cez víkend na okruhu Schleiz. V triede 125 ccm sa predstavil aj slovenský pretekár Jakub Jantulík s cieľom čo najviac rozšíriť svoje bodové konto.

Na 15-ročného pretekára čakalo dvoje pretekov. Po sobotných kvalifikáciách mu v konkurencii 35 pretekárov patrilo deviate miesto na štartovom rošte. Už v sobotu poobede sa postavil na štart prvých pretekov, v ktorých obsadil šieste miesto a pripísal si tak desať bodov do priebežného hodnotenia, v nedeľu po nevydarenom štarte skončil na jedenástom mieste, pripísal si ďalších päť bodov, spolu ich má 47 a v priebežnom hodnotení nemeckého šampionátu mu patrí dvanásta priečka.

Jakub Jantulík: "V tréningoch sme sa venovali dôležitým nastaveniam motocykla, no darilo sa mi jazdiť dobré časy, v prvej kvalifikácii som bol ôsmy, v druhej, ktorú sprevádzal silný vietor, som sa o jedno miesto prepadol. Štart do prvých pretekov sa mi vydaril, do prvej zákruty som šiel zvonku a v druhej som predbehol niekoľkých súperov, dokázal som sa prepracovávať vyššie, jazdil som stabilné časy a v cieli z toho bolo šieste miesto, s ktorým som bol samozrejme spokojný. Pred druhými pretekmi mi museli mechanici vymeniť spojku a tá nová zaberala celkom na inom mieste. To sa mi aj stalo osudným, na štarte mi takmer zhasol motor a odchádzal som až tretí od konca. Pustil som sa teda do stíhacej jazdy, čo sa mi aj darilo, hoci pole súperov už bolo miestami roztiahnuté. Tesne pred cieľom som ešte vybojoval jedenáste miesto. Hoci s výsledkom samozrejme spokojný nie som, zajazdil som si dobre a predbiehacie manévre som si užíval.“

Zdroj: Richard Karnok

Pridané: 06.08.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 198077 | Včera: 207018