Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Zmiešané pocity zo Sachsenringu

Pridané: 22.06.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2059 [Šport - Cestné Motocykle]

Štvrté podujatie Medzinárodných Majstrovstiev Nemecka motocyklov v triede 125 cm³ absolvoval cez víkend na Sachsenringu slovenský pretekár Jakub Jantulík, člen tímu RZT Racing.

Aj tentoraz na 15-ročného pretekára čakalo dvoje pretekov. Po sobotných kvalifikáciách mu patrilo deviate miesto na štartovom rošte. Už v sobotu poobede ho čakali prvé preteky, v ktorých obsadil dvanáste miesto a pripísal si štyri body do priebežného hodnotenia. V nedeľu si o dve miesta polepšil, skončil desiaty a so ziskom ďalších šiestich bodov mu v priebežnom hodnotení nemeckého šampionátu patrí dvanásta priečka.

Jakub Jantulík: "Z víkendu mám zmiešané pocity. V prvej kvalifikácii som skončil až dvanásty, v druhej som však zrýchlil, čo znamenalo posun na deviate miesto. Do prvých pretekov sa mi podarilo dobre odštartovať, no v tlačenici v prvej zákrute som opäť klesol. Jazdil som potom na 12. mieste a nevedel som sa dostať do správneho tempa. Ku koncu sa mi už šlo lepšie, s výsledkom sa však už nič nedalo robiť. Bol som sklamaný. Nedeľa bola pre mňa lepšia, už vo Warm Upe som sa dostal na najlepší čas z kvalifikácie. Aj tento raz sa mi podaril štart do pretekov, no doplatil som na chybu súpera, ktorý do mňa zozadu vrazil a prepadol som sa až na 16. miesto. Darilo sa mi však predbiehať a postupovať dopredu, ale s jedným zo súperov sme sa viackrát predbiehali, čo nás brzdilo a stratili sme tak možnosť dobehnúť skupinku bojujúcu o šieste miesto. Nakoniec to pre mňa znamenalo desiate miesto v cieli. S druhými pretekmi som bol teda spokojný, boli tam dobré súboje, navyše sa mi podarilo prekonať čas z kvalifikácie. Práve v kvalifikáciách sa však musím zlepšiť, strata spôsobená zlou štartovou pozíciou sa ťažšie doháňa a v silnej konkurencii potom šanca na úspech prakticky neexistuje.“

Pridané: 22.06.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 29340 | Včera: 239377