Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dakar 2010 - prvý deň iba presun

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.01.2010 Autor: Feri Zubal - zeON
Čitatelia: 3107 [Šport - Rally]

Po štartovnom ceremoniály, na ktorom sa zúčastnilo viac než 300 000 ľudí z Buenos Aires, súťažiaci rely Dakar opustili Buenos Aires a zamierili do prvého bivaku. To bude miesto, odkiaľ zajtra ráno, odštartujú na svoju prvú rýchlostnú skúšku.

Seriál článkov - Dakar 2010:

| Seriál článkov: Dakar 2010 |

Jazdcov po odjazde zo štartovacej rampy, privítal zhruba 6 kilometrov dlhý, dav domácich fanúšikov. Oficiálny zoznam štartujúcich teamov bol 362, avšak smola pochytila jazdca Javiera Pizzolito-a. Argentínčan ani nestihol vyjsť z výbehu, v ktorom boli uskladnené motorky, po technických prebierkach.

Aby sa predišlo príliš skorému štartu zajtra ráno, organizátori rely vytvorili prvý bivak v Colon-e, ktorý je blízko štartu prvej erzety. Dnešné menu pre jazdcov bol 317 kilometrový presun z Buenos Aires. Bolo to iba také slabé zahriatie pre tých, ktorý chcú dokončiť 9000 kilometrovú slučku, behom ktorej budú musieť prekonať piesočné duny a množstvo iných prekážok. Dnes už súťažiaci spia vo svojich stanoch v Colon-e. Zajtra začne to pravé Dakarské šialenstvo!

 Dnešná trasa
Dnešná trasa

KM Racing Team:

Colon, provincie Buenos Aires 1.1.2010 (Martin Pabiška)

„Silvestr 2009 jsme oslavili v čase stejném jako u nás doma v České Republice a na Slovensku, tedy společně s Vámi. Večeře, šumivé vínko a krátce po půlnoci místního času jsme šli všichni spát. 1.1.2010 se všichni závodníci a zástupce asistence účastnilo již pravidelného zahajovacího briefingu, který oficiálně zahájil Dakar 2010. Kromě opakování bezpečnostních opatření, pravidel chování při průjezdu chráněnou krajinou, k životnímu prostředí a také k sobě navzájem, si závodníci odnesli svůj letošní první roadbook a pak již příprava k převzetí strojů a ceremoniálu na Plaza de la Republica. Úvodní pódium si z našeho týmu dnes vyzkoušel poprvé Martin Plechatý a ten pak společně v časovém rozmezí mezi 14h00 a 19h00 s ostatními borci KM Racing teamu, vyrazil na spojovací 317km dlouhou etapu do města Colon. Po příjezdu do bivaku se plánují již první ostré přípravy na zítřejší 219km dlouhou rychlostní zkoušku pro Moto/Quad a 251km dlouhý speciál pro Auta a Kamiony. Na motorkách vyměníme kompletní obutí (pneu a mouse), olej, filtry, popřípadě řetěz. Na Liazce nebudeme dělat žádné zásadní servisní zásahy, jen pokud by se Martinovi něco nezdálo (což bývá často:-) ), ale to se mi do reportáže nedostane, neboť přijede až kolem 3hodiny ranní středoevropského času. Když už jsme u času, tak motorky ráno startují již v brzkých ranních hodinách 4h35min první závodník. Zatím nás kromě komárů, kterých je tady po nedávných povodních obrovské množství, nic netrápí.“

Zdroj: www.dakar.com, http:// kmracing.cz

Pridané: 01.01.2010 Autor: Feri Zubal - zeON pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Dakar 2010:

| Seriál článkov: Dakar 2010 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

[] Živé sledovanie Dakar 2021::

» Dakar 2021 - 12. etapa

20:30 - V článku nájdete video zhodnotenie dnešnej etapy aj celého Dakaru 2021.

11:34 - Martin Michek dostal po dnešnej etape penalizáciu a kvôli nej prišiel o 9 miesto a Dakar 2021 skončí na 10. mieste. Napriek tomu veľká gratulácia!

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 158984 | Včera: 134081