Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Eres Racing Cup 3.kolo 1.7.2009 Pannoniaring

Pridané: 13.07.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 6452 [Šport - Cestné Motocykle]

Eres Racing Cup sa po po podujatí na Hungaroringu vrátil na pretekárom už dôverne známy Pannoniaring a opäť sme mohli vidieť vzrušujúce preteky a skvelé individuálne výkony jednotlivých protagonistov vo všetkých triedach.

Počasie pretekárom prialo, ale len v tom smere, že avizované prehánky prišli až po vyhlásení víťazov. Inak bolo možné v boxe vidieť množstvo pretekárov hľadajúcich kúsok tieňa či chladnejšie miesto, kde by sa mohli ukryť pred páliacim slnkom a nepríjemne ťažkým ovzduším. Aj napriek tomuto „poveternostnému“ handicapu boli dosiahnuté kvalifikačné časy na výbornej úrovni a ani v pretekoch samotných to pretekárom evidentne nezabránilo bojovať skutočne naplno.

Poďme ale pekne od začiatku: najrýchlejším kvalifikantom triedy do 600 ccm sa stal Z.Čech časom len o 66 tisícin sekundy pomalším oproti prvému tohoročnému kolu (2:06.784). V závese za ním skončila s pol sekundovou stratou dvojica O.Ostrožlík a S.Hodos. Štvrté miesto na štartovom rošte obsadil J.Kovář, nasledovaný M.Jarombekom, M.Novákom, P.Dobranským, S.Nytrom, R.Kožušníkom a celkovo desiatym v poradí M.Klimitsom. A ako sa ukázalo v pretekoch, kvalifikačné časy pre viacerých jazdcov neznamenali top limit v rámci tohto dňa.

Víťazstvo v kvalifikácii litrov J.Prosenik (neboduje do Eres RC) s časom 2:04.944. Druhý P.Majer zaostal 6 desatín sekundy, tretí skončil A.Urban. Prvý rad štartového roštu uzavrel L.Tomor, prvý z licenčných jazdcov. Druhú „lajnu“ obsadili R.Hlodák, A.Haberl, P.Jaroš (+600 Profi) nasledovaný ďalším licenčným A.Fritsom. Do desiatky sa ešte zmestili Heimschild a B.Lopatka. Pole position v Rookies Cupe vybojoval R.Kudlík pred R.Šelcom a A.Hrivnákom. Ďalší jazdci sa na štart postavili v poradí B.Svrček, M.Vydra, O.Kania, P.Nestický, P.Sekera, M.Hučko a desiatku uzavrel P.Hubek.

Štart pretekov triedy do 600 ccm mal plne vo svojej réžii M.Novák- po raketovom štarte sa bleskovo ujal vedenia a niekoľko kôl sa mu darilo držať na špici, potom ale začal strácať a postupne sa pred neho dostali Z.Čech, M.Jarombek a O.Ostrožlík. Dvojica Čech – Jarombek nakoniec unikla zvyšku štartového poľa a hoci Martin ťahal ako o dušu (svoj čas z kvalifikácie dokázal vylepšiť na top hodnotu pretekov 2:05.360), Zbyněk sa v poslednom kole vrátil na prvé miesto a zvíťazil s náskokom 0,107 sekundy. O tretie miesto si to na cieľovej čiare rozdali O.Ostrožlík a M.Novák, s tesným náskokom bol úspešnejší Oto. Táto dvojica strácala na súperov pred sebou necelých 12 sekúnd. Ďalšie poradie vo výsledkovej listine bolo nasledujúce: piaty skončil M.Klimits pred P.Dobranským, S.Rékásim (neboduje do Eres RC), L.Haňom, S.Nytrom a desiatym v poradí R.Kožušníkom.

V cieli pretekov triedy nad 600 ccm bol ako prvý poleman J.Prosenik (2:01.545), ale v rámci Eres RC bol najrýchlejší P.Majer (2:04.839), ktorému sa „zlaté“ poháre z Eresu evidentne zapáčili - zopakoval si totiž prvenstvo z úvodných tohoročných pretekov litrovej triedy bez licencie. Ako tretí celkovo si víťazstvo medzi licenčnými jazdcami vychutnal P.Jaroš nasledovaný dvojicou bez licencie A.Urban – R.Hlodák. Šiesty skončil A.Frits (+600 Profi) pred A.Haberlom a M.Šilárom. Deviatu pozíciu získal C.Balogh (tretí v +600 Profi) a desiatku uzavrel B.Lopatka.

Tretie víťazstvo za sebou v kategórii Rookies Cup zaznamenal R.Kudlík (2:13.843), hoci po štarte sa na špicu prebojoval v dravom nástupe A.Hrivnák. Doplatil však na problém s pneumatikami a postupne sa prepadol na štvrtú pozíciu za dvojicu R.Šelc – M.Vydra. Rasťo mal v cieli na víťazného Romana stratu 7,4 sekundy a hoci bol niekoľko kôl R.Kudlíkovi viac ako vyrovnaným súperom, vo finále už naňho nestačil. Za tretím M.Vydrom a štvrtým A.Hrivnákom skončili O.Kania, B.Svrček, P.Sekera, J.Trebuľa, M.Hučko a ako desiaty uvidel šachovnicovú zástavu P.Hubek.

Ďalšie naozaj vydarené podujatie je teda za nami a o necelý mesiac, presnejšie 29. 07. sa na Pannoniaringu uskutoční v poradí štvrté kolo tohoročného Eres Racing Cup-u. Dúfame, že sa znovu stretneme v tak hojnom počte ako teraz a v atmosfére nabitej adrenalínom, ktorá je príznačná pre kvalitné motocyklové preteky.

Pridané: 13.07.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať