Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motokrosové divadlo vo Sverepci MX3 a EMX2 2008 za nami

Pridané: 25.07.2008 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 7408 [Šport - Motocross]

Veľká cena časopisu Svet motocyklov – majstrovstvá sveta v triede MX3 a majstrovstvá Európy MX2 v motokrose 2008 vo Sverepci sú už minulosťou.

Svetová a európska špička motokrosárov predviedla tisíckam divákov to najlepšie z motokrosového divadla. Perfektne pripravená trať a dobré počasie k tomu v nemalej miere prispeli, takže podujatie sa vydarilo na výbornú.

Popularitu Národného kroscentra vo Sverepci jazdci potvrdili tým, že ich účasť bola oveľa početnejšia ako v minulom roku, ale aj výrazne vyššia ako na predchádzajúcich podujatiach sezóny 2008. Dobrou vizitkou kvality a atraktivity motokrosových podujatí bola aj bohatá účasť divákov, davy prúdili na tribúny NKC už od rána.

Martin Kohút

Po dve finálové jazdy pre každú z tried MX3 a EMX2, to boli spolu viac ako 2 hodiny napínavého motokrosu s množstvom strhujúcich súbojov. V triede MX3 sa darilo dvojici na Husqvarnách, Thomas Allier z Francúzska vyhral prvú jazdu, v druhej skončil druhý, no aj tak získal celkové prvenstvo. V súčte jázd za ním skončil tímový kolega a krajan Christophe Martin, tretí v súčte oboch jázd bol víťaz druhej jazdy Patrick Caps z Belgicka. Z našich zástupcov v tejto triede sa najlepšie darilo Josefovi Kulhavému, ktorý skončil v súčte na 11. priečke. Preteky Európskeho šampionátu EMX2 vyhral Francúz Valentin Teillet, náš najlepší zástupca v tejto triede, Martin Kohút (na fotografii) vybojoval skvelé siedme miesto celkovo. V prvej jazde Martin neodštartoval najlepšie, ale súperov aj divákov prekvapil stíhacou jazdou, kolo za kolom sa posúval dopredu až na konečnú 9. priečku v cieli. Druhá jazda mu vyšla ešte lepšie, skončil šiesty.

Text: Enduro Aktuál motoride, Foto: Cacao

Pridané: 25.07.2008 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať