Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK 2007 – 12 – Taliansko, Vallelunga, 30.9.2007 ...BBS

Pridané: 04.10.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3045 [Šport - SuperBike]

V talianskej Vallelunge pokračoval šampionát predposlednou zastávkou, pod skratkou BBS sa ukrývajú víťazi Biaggi, Bayliss a Sofuoglu.

Taliansky okruh Vallelunga

Superbike

V superpole bol najrýchlejší Troy Bayliss, so svojou Ducati zajazdil najrýchlejší čas 1.35.890. Druhý skončil Troy Corser na Yamahe, tretí Ruben Xaus na Ducati a štvrtý Max Biaggi na Suzuki. Z čechov sa tentoraz zúčastnil iba Jakub Smrž, ktorý štartoval do preteku zo 14. pozície.

Jazda 1

Prvú jazdu zvíťazil domácim publikom hnaný Max Biaggi, na druhom mieste skončil Troy Bayliss a tretí preťal cieľ James Toseland. Kuba Smrž dokončil na peknom jedenástom mieste.

Max Biaggi
Max Biaggi

Jazda 2

Do druhého preteku najlepšie odštartoval Bayliss a nikoho už pred seba nepustil. Rozpačitý štart predviedol Biaggi a tak musel dobiehať stratu z nižších pozícií. Na druhom mieste jazdil v úvode preteku Haga a na treťom Toseland. Max sa postupne prebil až za prvú trojku a v piatom kole bol už pred Toselandom, ktorý sa niekoľko kôl na to ocitol na zemi. Stroj však ihneď zodvihol a pokračoval, no už to nebolo ono. Zatiaľ sa Biaggi posunul aj pred Hagu na druhé miesto. Možno by sa dostal aj pred Baylissa, no v jednej zákrute bol dlhý a stratený čas už dohnať nestihol. Zvíťazil Bayliss, druhý skončil Biaggi a tretí Haga. James Toseland dorazil do cieľa nakoniec až jedenásty. Jakub Smrž tentoraz cieľ kôli pádu nevidel.

Troy Bayliss

Prvá päťka po dvanástych pretekoch bodovo:

Supersport

V šesťstovkách bol v kvalifikácii najrýchlejší časom 1.39.322 Craig Jones, z druhého miesta štartoval Sebastien Charpentier a z tretieho Kenan Sofuoglu. Matthieu Lagrive sa kvalifikoval osemnásty a druhý jazdec tímu Intermoto Czech, tentoraz Michal Filla, na mieste 33.

V predčasne ukončenom preteku zvíťazil už tentoročný majster Kenan Sofuoglu tesne pred Craigom Jonesom. Na treťom mieste sa umiestnil premiérovo španiel Lascorz. Lagrive aj tentoraz skončil výborne, na šiestom mieste, navyše keď zoberieme do úvahy jeho 18. štartovú pozíciu. Michal Filla dojazdil vďaka jump štartu a prejazdom boxami na poslednom 21. mieste.

Kenan Sofuoglu

A posledné kolo superbajkov na nás čaká už tento víkend, 7. októbra vo francúzskom Magny Cours. Kenan Sofuoglu sa pokúsi o rekord v počte víťazstiev jednej sezóny a James Toseland sa bude snažiť udržať si vedenie a stať sa majstrom sveta.

Pridané: 04.10.2007 Autor: Brambo Zdieľať