Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK 2007 – 9 – Česká republika, Brno, 22. 7. 2007 V Brne úspešní Toseland, Biaggi a Sofuoglu

Čitatelia: 3466 [Šport - SuperBike]

Seriál WSBK pokračoval tento víkend pre nás najvýznamnejšou rundou na automotodrome v Brne.

Brnenský okruh

Superbike

Už minulý rok sa pretriasala otázka o tom, či bude na Brnenskom okruhu pokorená hranica dvoch minút motocyklom triedy Superbike. No až tento rok sa to podarilo, a to len jedinému jazdcovi, ktorým bol Noriyuki Haga. V Superpole dosiahol čas 1.59.603. Druhý najrýchlejší bol Max Biaggi, tretí Troy Bayliss a štvrtý James Toseland. Na domácej pôde sa predstavili traja český jazdci, Jakub Smrž štartoval z pozície 16 a divoké karty obdržali Jirka Dražďák, štartujúci z pozície 18 a Miloš Čihák z miesta 22.

Jazda 1

V prvej jazde si upevnil víťazstvom James Toseland na Honde CBR1000RR svoje vedúce postavenie v celkovej tabuľke. Na druhom a treťom stupni víťazov stáli jazdci jazdiaci na Suzuki GSXR1000, pričom na tom vyššom stál Max Biaggi a najnižšom Yukio Kagayama, ktorému sa minulý rok podarilo v Brne vyhrať v oboch jazdách. Súboje týchto jazdcov trvali od samotného štartu až po odmávnutie šachovnicovou zástavou. Značke Ducati sa tomto okruhu nedarí, najlepším jazdcom značky bol Lorenzo Lanzi na ôsmom mieste. Troy Bayliss pre „crash“ nedokončil. Z českých jazdcov videl cieľ len Dražďák, ktorý skončil na bodovanej 14. priečke.

Jazda 2

Druhú jazdu vyhral Max Biagii, ktorý označuje brnenskú trať ako svoju obľúbenú. Za jeho chrbtom prešli cieľom druhý James Toseland a tretí Michele Fabrizio. Takisto ako v prvej jazde, tak aj v druhej skončil „Nitro“ Nori Haga na štvrtej priečke. Troy Bayliss tentoraz cieľovú zástavu videl, dokončil na šiestej pozícii. Jakub Smrž taktiež druhú jazdu už absolvoval celú, za 13. miesto si pripísal tri body na svoje konto. Miloš Čihák dokončil sedemnásty, Jirka Dražďák z preteku odstúpil.

Každý po jednom víťazstve - Max Biaggi a James Toseland

Prvá päťka po deviatych pretekoch bodovo:

Supersport

V triede najrýchlejších šesťstoviek skončil na prvom mieste Kenan Sofuoglu. Len tesne pred cieľom sa za jeho chrbtom udiala havária vďaka kolízii Broca Parkesa s Robinom Harmsom a druhé miesto sa tak ušlo Craigovi Jonesovi na Honde CBR600RR. Tretí dorazil do cieľa Fabien Foret na Kawasaki.

Kenan Sofuoglu a Honda CBR600RR

V rámci triedy Superstock 600 sa vďaka divokej karte postavil na štart aj slovenský jazdec Tomáš Svitok jazdiaci za český Gold Fren Team Erinac. Tomáš preteky dokončil na 29. mieste.

Najbližšie sa konajú preteky WSBK 5. augusta v anglickom Brands Hatch.

Pridané: 24.07.2007 Autor: Brambo Zdieľať