MotoGP 2007 – 10 – Nemecko, Sachsenring - víťazne Pedrosa

Pridané: 18.07.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3311 [Šport - MotoGP]

S nástrahami Sachsenringu si najlepšie poradili Dani Pedrosa, Hiroshi Aoyama a Gábor Talmácsi

Okruh Sachsenring

MotoGP

V kvalifikácii kubatúry 800ccm si prvú štartovú pozíciu zabezpečil Casey Stoner s časom 1.22.384. Vedľa neho stáli v prvej rade ešte dve Hondy, a to Dani Pedrosa na druhej pozícii a tretí Marco Melandri. Valentino Rossi štartoval zo šiestej pozície.

V najsilnejšej kubatúre zvíťazil španiel Dani Pedrosa na Honde, ktorý odjazdil takmer celý pretek vo vedení. Druhým miestom prekvapil „tato“ Loris Capirossi na Ducati a tretí skončil zo 14. miesta štartujúci Nicky Hayden takisto na Honde. Valentino Rossi zdvihol zo sedadiel svojich fanúšikov v šiestom kole, keď pri pokuse o predbehnutie Randyho DePunieta havaroval. K svojmu bodovému kontu si tým pádom pripisuje nulu a jeho boj o titul si týmto dosť skomplikoval.

Víťaz najsilnejšej kubatúry - Dani Pedrosa na Repsol Honde

Prvá päťka po desiatych pretekoch bodovo:

250ccm

Poleposition patrilo vďaka času 1.24.413 Mikovi Kalliovi, prvú štartovú radu doplnili Dovizioso, DeAngelis a Lorenzo. Karel Abrahám sa kvalifikoval na dvadsiatej priečke.

Do prvej zákruty vchádzal ako prvý Dovizioso, za ním nasledovali Kallio a DeAngelis. Dvestopäťdesiatky nám ponúkali skvelé súboje. Neskôr sa do vedenia dostal Alex DeAngelis, na druhej priečke jazdil Aoyama a tretí Dovizioso. Za prvou trojkou sa držal Kallio a za ním Lorenzo. Do posledného kola sa poradie prvej dvojky nezmenilo, no Mika Kallio sa dostal na tretiu pozíciu. O všetkom rozhodla posledná zákruta, keď sa pred Alexa DeAngelisa dostali obe KTM, takže celkovo zvíťazil Hiroshi Aoyama, druhý bol Mika Kallio a tretí Alex DeAngelis. Český jazdec Karel Abrahám absolvoval pád a aj keď sa pokúsil pokračovať v preteku, zašiel nakoniec do boxov.

Hiroshi Aoyama

125ccm

V kvalifikácii najslabšej kubatúry bol najrýchlejší Gábor Talmácsi, svoje najrýchlejšie merané kolo prešiel za 1.26.839. Za ním sa kvalifikovali Pasini, Faubel, Smith a na piatom mieste Lukáš Pesek.

Štart do preteku sa najlepšie vydaril Talmácsimu. V prvej zákrute došlo ku kolízii v ktorej bol zapletený aj Mattia Pasini, takže smola ho opäť neobišla. Všetci zúčastnení však svoje stroje pozdvíhali a pokračovali ďalej. Po prvom kole viedol Talmácsi, druhý bol Faubel, tretí Corsi a na štvrtej priečke Lukáš Pešek. Gábor začal zvyšovať svoj náskok, o druhé miesto bojovala skupina siedmych jazdcov. V 16. kole svoj boj proti smole prehral Pasini a zamieril do boxov. Talmácsi išiel skvele, vytvoril si takmer päťsekundový náskok. Druhý jazdil Corsi, za ním Faubel. Lukáš sa prepadol na siedmu pozíciu, výkonovo nebola jeho Derbi v najlepšej kondícii, čo malo za následok tento pokles. V dobrej kondícii boli naopak rakúske motocykle KTM, Koyama sa prepracovával z 15. miesta na štarte nahor a aj Krummenacher ho nasledoval. V 22. kole bol Koyama už na druhej priečke, za ním Corsi a Pešek stále siedmy. Preteky vyhral suverénne Gábor Talmácsi. Druhý skončil vďaka skvelej stíhacej jazde Koyama a tretí Faubel. Lukáš Pešek sa vďaka pádu Gadeu posunul na konečnú šiestu priečku.

Víťaz kubatúry 125ccm - Gábor Talmácsi

22. júla, čo je už budúci víkend nasleduje veľká cena USA na známom okruhu Laguna Seca.

Pridané: 18.07.2007 Autor: Brambo Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 131890 | Včera: 204616