http://motoride.sk


Internetový magazín o motorkách, motorkároch a o všetkom okolo nich....
Šport, Novinky, História, Technika, Vaše Stroje, Video-Foto Galéria, Motoride Klub, Diskusia, Inzercia, MotoChat, Ankety... a a ešte o mnoho viac...

Africa Eco Race 2018 - po tretej etape

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 05.01.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
[Šport - Rally]

V Afrike sa po stopách pôvodného afrického dakaru preteká už niekoľko rokov. Aj na tejto súťaži máme slovenských jazdcov v sedle motoriek.

Seriál článkov - Africa Eco Race 2018:

Zdroj: SMF a africarace.com

Po prológu v Maroku sa peletón rally presunul do mesta Nador , kde bola v utorok 2.1.2018 odštartovaná 1.etapa Nador - Dar Kaoura s dĺžkou 639 km. Víťazom tejto etapy medzi motocyklistami sa stal Paolo Ceci z Talianska, náš Ján Zaťko skončil na 9. a Martin Benko na 14. mieste.

Africa Eco Race 2018 - mapa trasy

V stredu 3.1.2018 sa uskutočnila druhá etapa DAR KAOURA – AGDAL (479km). Zvíťazil známi Pal Anders Ullevalseter (Nórsko), Benko bol v cieli na 4.mieste a Zaťko na 8.mieste. Jana zaťka trafil veľký kameň, ale nevzdal to, do cieľa prišiel.

Martin Benko - Africa Eco Race 2018
Martin Benko - Africa Eco Race 2018

Po štvrtku majú jazdci za sebou tretiu etapu AGDAL – ASSA s dĺžkou 421km. Zvíťazil Luis Oliveira z Portugalska pred vedúcim jazdcom priebežného poradia Talianom Paolom Cecim a pred tretím Pal Adnersom Ullevaseterom, ktorý je v priebežnom poradí na druhom mieste. Martin Benko je po dnešku na štvrtom mieste, Ján Zaťko na mieste desiatom.

Video: AFRICA ECO RACE 2018 - 3 . etapa


Zajtra je na programe štvrtá najdlhšia tohtoročná etapa ASSA - FORT CHACAL ( 501 km), ktorá bude náročná hlavne na navigáciu. Organizátori pripravili na trase viacero záchytných bodov, ale stále sú tu veľmi zložité časti s mnohými príležitosťami ísť nesprávnym smerom.

Ján Zaťko - Africa Eco Race 2018
Ján Zaťko - Africa Eco Race 2018

Live tracking
Rozpis televízneho vysielania
Oficiálna stránka podujatia: www.africarace.com

Pridané: 05.01.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Galéria ku článku:

Uprav galériu

Galéria

Galéria

Galéria

http://motoride.sk