Seriál článkov: MotoGP 2017

Zobrazujem články 1 až 15 z cekového počtu: 19.

12.11.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3392 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Valencie - majstrom sveta je po napínavých pretekoch Marc Marquez!

Priatelia, dnešné preteky boli mega napínavé. Tak ako bolo všetko naklonené Marcovi Marquezovi, tak sa k nemu počas pretekov všetko naklonilo ešte viac - jeho najväčší súper Dovizioso spadol.

11.11.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3187 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - Marquez verzus Dovizioso - zajtra sa rozhodne o majstrovi sveta

A všetko je naklonené Španielovi na Honde - Marquez si vyjazdil pole position, kým jeho najväčší súper Dovizioso bude štartovať až z deviateho miesta.

29.10.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3626 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Malajzie - Dovizioso vyhral, ale o majstrovi sa rozhodne o dva týždne

Opäť sme tu mali mokré preteky, a opäť boli niečím nezvyčajné. Na pódiu skončili dve továrenské Ducati a žiadna Honda, značný čas viedol Zarco a Lorenzo. Marquez dokončil štvrtý, a to znamená, že o majstrovi sveta sa bude rozhodovať o dva týždne vo Valencii.

22.10.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 2743 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Austrálie - Marquez vyhráva a uteká Doviziosovi, Rossi druhý

V Austrálii sa dneš išlo veľmi na kontakty. Často sa predbiehalo a až nečakane sa menilo poradie. Rozdiely v cieli sa rátali na maličké tisíciny. Zvučné mená ako Dovizioso, Pedrosa a Lorenzo skončili až vzadu. Iannone na Suzuki šiel ešte lepšie než v Japonsku.

15.10.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3106 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Japonska - vyhráva opäť Dovizioso, Pedrosa a Rossi nedokončili

Voda znova priniesla kopec prekvapení, napríklad Zarca na pole position, obe KTM netypicky vpredu na štarte, alebo dve Suzuki na štvrtom a piatom mieste v cieli. S maličkým náskokom vyhral Dovizioso pred Marquezom, tretí bol s väčším odstupom Petrucci.

24.09.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 2828 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Aragónu - v Španielsku traja Španieli na debni, Rossi so zlomenou nohou piaty

Tie emócie, o ktoré nás pripravil dážď v San Marine, sa v rozpálenom Španielsku ukázali naplno. Lorenzo dlho viedol, ale o víťazstvo ho pripravili obe továrenské Hondy. Rossi išiel so zlomenou nohou neskutočne dobre, nakoniec dojazdil piaty.

12.09.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3497 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC San Marina - nuda a prekvapenia na vode, vyhráva Marquez

Mohla to byť ďalšia emotívna veľká cena, keby od rána nepršalo. Svoj životný výkon predviedol Petrucci, ktorý takmer celý čas viedol, v poslednom kole si ho však vychutnal Marquez. Zarco motorku do cieľa dotlačil a aj tak nebol posledný.

27.08.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4355 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Veľkej Británie - Rossi išiel neuveriteľne, vyhral však opäť Dovizioso

Ešte tri kolá pred cieľom to na anglických ostrovoch vyzeralo tak, že Rossi to dá systémom štart-cieľ. Keby sa Dovizioso krásnym výkonom nepresekal zo šiesteho miesta na prvé. Marquezovi sa pokazila motorka, Dovizioso sa tak opäť vracia do vedenia šampionátu.

13.08.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4274 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Rakúska - opäť infarktový pretek s dvoma Španielmi na debni, vyhráva však Talian na Ducati

V Ducati sa v týchto chvíľach určite bujaro oslavuje, pretože Dovizioso tento rok po tretíkrát vyhral. Vydýchnuť mu nedal druhý Marquez, tretí dojazdil Pedrosa. Informácie a fotky priebežne dopĺňame.

02.07.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3377 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Nemecka - všetko v réžii Marqueza: pole position, víťazstvo, aj návrat do vedenia

Odkedy Marc Marquez prvý raz prišiel na Sachsenring, vždy mal pole position. Inak tomu nebolo ani teraz, a k početným víťazstvám z tohto okruhu suverénne pridal ďalšie. Dnešným výkonom sa vrátil do vedenia šampionátu.

25.06.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4673 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - TT Assen (Holandsko) - v premenlivom počasí vyhráva Rossi, Viñales stráca priebežné vedenie

Dnešná veľká cena bola ukážkovým príkladom toho, ako dokáže počasie riadne zamiešať karty. Kým kvalifikácie sa šli čisto na vode, samotný pretek začal ako suchý, ale ku koncu viackrát zapršalo. Po 26 infarktových kolách vyhral Rossi, aj keď tomu zozačiatku nič nenasvedčovalo. Za smoliara dňa môžeme označiť Zarca.

11.06.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4046 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Katalánska - Dovizioso dal dole domácich Španielov

Po minulotýždňovej emotívnej talianskej veľkej cene sa dalo čakať, že Španieli, presnejšie povedané Katalánci, tentoraz na svojej domácej cene nikomu nič nedarujú. Takmer sa to splnilo. Keby Dovizioso opäť nevyhral.

04.06.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4508 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Talianska - všetko v réžii Talianov, vyhráva Dovizioso na Ducati

Taliani berú svoje domáce veľké ceny vždy "srdcovo", a dnes sa to vykreslilo úplne krásne - všetky tri kubatúry vyhrali v Mugelle domáci jazdci, pričom kráľovskú triedu aj domáca motorka. O tomto čase sa tam asi veľmi bujaro oslavuje :) Vo vedení šampionátu zostáva Viñales.

21.05.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 3834 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Francúzska - Viñales opäť vyhráva a vracia sa na čelo šampionátu

V tréningoch a kvalifikáciach bolo zreteľné, že Viñalesovi na Yamahe opäť ide karta. Nesklamal ani v preteku, ktorý odštaroval z pole position, a ktorý aj vyhral, čím sa opäť dostal do vedenia celého šampionátu. Druhý skončil Zarco (tiež Yamaha), a na tretie miesto na debni sa prebojoval Pedrosa (Honda), ktorý štartoval až z trinásteho miesta.

07.05.2017 - Peter Fischer Čitatelia: 4312 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2017 - VC Španielska - v hlavných úlohách Španieli: vyhráva Pedrosa, Lorenzo prvý raz na debni

Bolo viac ako pravdepodobné, že v Jereze bude z prvého radu štartovať viacero domácich, čo kvalifikácie nakoniec potvrdili - Pedrosa, po ňom Marquez, a rad uzatvoril nedomáci Crutchlow.