Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor zazimovanie

Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !? - Diskusné fórum - Moto poradňa

Máte problém s Vaším strojom ? Skúste sa opýtať. Ostatní motorkári Vám možno budú vedieť poradiť.

Značky: Skúsenosti, Problém, Motor, Karburátor, Elektrika, Podvozok, Kolesá, Pneu, Brzdy, Olej, Administratíva.

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuDucati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !? - Diskusné fórum - Moto poradňa

OO Zruš sledovanie Pridaj nový príspevok 

Značky: Problém.

22.09.2021 19:30

Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

Jarikl
 Turista 

Ahojte . Na úvod chcem povedať, že som si menil reťazový kit na rôznych motorkách už viac krát a našiel som si video na daný typ motorky ako to odporúčali a robili iný. Pre istotu.
Tak ku danému problému. Objednal som si s jednej stránky reťazový kit podľa typu a ročníka motorky Ducati multistráda 1200 Enduro 2016 .
Zhodil som kryt predného ozubeného koliečka. Odistil a povolil koliesko. Rozlisoval reťaz. Odskrutkoval a vytiahol ozubené koliesko. Prirovnal som ku sebe kolieska či sú rovnaké. Nasadil som nové koliesko na osku (tisíc hran). Založil podložku. Zatiahol maticu. Vymenil rozetu na zadnom kolese. Podrobnejšie som popísal len predné koliesko, lebo tam nastal problém.
Nasadil som koleso .Začal som naťahovať reťaz a nastal problém. Predné ozubené koliesko akoby bolo viac vysunuté von a keď som chcel pretočiť reťaz po ozubenom poliesku , reťaz zaprela o hranu mazania ktoré je tam blízko .Takže sa nedala reťaz ani nasadiť. Ak otočím ozubené koliesko konusom dovonka, reťaz natiahnem. No nechápem ,čo sa mohlo stať . Myslel som si, že je širšie nové ozubené koliesko. No sú zhodné zo starým. Paradox je ten, že ak som tam založil aj staré ,aj tak sa mi tam už reťaz nadala založiť ???? Za ozubeným kolieskom je valček. Pod ním gumenné tesnenie. To je všetko pekne dosadnuté . Skúšal som to . Koliesko na tisíc hrane ide ľahko. Nezapiera o nič a dosadne pekne až na valček. Maticu som dotiahol príklepovou uťahovačkov. Reťaz je rovnako široká, ako pôvodná . Absolutne to nechápem . Nestalo sa toto už niekomu? Nechápem tomu. Ďakujem za každú serióznu radu.


22.09.2021 20:21

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

zeleno
 Bahniak 

Ikona

Re: Jarikl: neviem, či si mal ten valček a gumičku vybratú, ale mohlo sa stať,že sa gumička roztiahla a nezapadla do úkosu na valčeku, prípadne ak si mal valček vonku, mohol si ho založiť zlou stranou.


22.09.2021 20:54

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

RomanSVK
 Turista 

Ikona

Re: Jarikl: Čau aký kónus myslíš ? Primárne koliesko nemá kónus. Ak myslíš stred kolieska nemal by ísť tým "širším stredom" smerom von ?


22.09.2021 23:33

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

cruelbody
 Turista 

Re: Jarikl: a neexistuje moznost nasadit zadnu rozetu opacne? Lebo ..keby to nahodou slo tak je to tak ako opisujes.....


23.09.2021 13:53

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

kappo
 Turista 

Ikona

Posielam obrázok zo servisného manuálu, kde je vidieť ktorým smerom má byť vložené primárne koliesko. Nedá sa však na to úplne spoľahnúť, ja keď som menil na mojej Multistrada 950 2019, tak nové koliesko malo trochu odlišný tvar v tej strednej, vysunutej časti ako pôvodné. Odmeral som si však vzdialenosť od kartra a založil to tak, aby bola rovnaká ako pri originálnom koliesku.

Pozri obrázok

Dôvod úpravy: Obrazok

Upravené 2 krát. Naposledy upravil kappo (23.09.2021 14:00)


23.09.2021 18:32

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

Jarikl
 Turista 

Re: zeleno: Ahoj. Práve že najskôr nie. Len som vybral samotné kolečko. Šlo ľahko vybrať . No napadlo ma to, že či sa náhodou nemohol povytiahnuť a či práve zle nezasadol kvôli gumičke. Preto som vytiahol aj gumičku. Vložil do vybratia na válčeku a tak nasadil .No aj tak. rozdiel robí cca 1cm. nejde mi to do hlavy.


23.09.2021 19:06

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

Jarikl
 Turista 

Re: RomanSVK: [img]ulozto.sk/file/DUoCljYDawop/img-20210923-183550-jpg#!ZJ...
[/img]
To koliesko je s jednej strany rovné a z druhej strany cca 1 cm rozširenie.Ja som to pomenoval konus. Ďalej som myslel aj konus na válčeku kde je nábeh na gumičku. Tou stranou ide smerom dnu na gumičku.
No teraz mi spadla sánka na fotke od kappa. Celkom by som dal aj posledný cent za to, že koliesko bolo tou rovnou stranou do vonka. Na fotke je to tak, ako to mám teraz podložka na zaistenie matice je tiež od kolieska cca 1cm . :-O
Odfotil som to staré koliesko . Tak tou rovnou stranou ide smerom dnu na ten válček a tou rozšírenou smerom von od motorki.

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Jarikl (23.09.2021 19:09)


23.09.2021 19:24

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

Jarikl
 Turista 

Re: kappo: No a s Tvojej fotky mi spadla sánka. Naozaj by som dal aj posledný cent, že to tak nemá byť a že podložka má byť na tej strane bez odskoku. Priamo na ozubenom koliesku. Dával som si otázku či verzia Enduro a klasicka multistrada nemá odlišné primárne koliesko. A či mi náhodou neposlali koliesko na klasickú multistradu. No sú rovnaké s tym pôvodným ktoré som vytiahol. Tak mi nešiel do hlavy smer vloženia.


23.09.2021 19:48

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

Jarikl
 Turista 

Ďakujem všetkým za ochotu pomôcť. Vidno že asi skôr rutina prevláda nad pamäťou. Vždy keď som menil primárne koliesko na rôznych motorkách, bolo otočené s tou plochou - rovnou stranou von nikdy nebola podložka odskočená od kolieska.
cruelbody .nedá sa rozeta nasadiť opačne. Na rozete sú zafrezované otvory na dosadnutie skrutiek zaťahujúcich rozetu z jednej strany. No myslím si, že keby bola odskočená rozeta a krížílo by reťaz. Skôr by reťaz zapierala do podiacej lisšty v kyvke, alebo do kyvky ako že by zapierala do mazania. To mazanie je na mieste kappovej fotky s číslom 3. Prekrýva trochu reťaz z vonku.

Ešte raz všetkým ďakujem za ochotu pomôcť. [dobre] [dobre]


23.09.2021 19:51

Re: Ducati multistrada 1200 Enduro reťazový kit. Problém !?

RomanSVK
 Turista 

Ikona

Re: Jarikl: [dobre]Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Aprilia

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 147952 | Včera: 235104